Kategorie

Żyrandole do salonu

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu. To tutaj zapraszamy gości, relaksujemy się po ciężkim dniu i właśnie to na tym pomieszczeniu nam zależy, żeby wyglądało najefektowniej. Najwięcej uwagi przykładamy do urządzenia właśnie tego pomieszczenia, a kulminacyjnym punktem tego zadania jest wybór odpowiedniego żyrandola do salonu.Na co zwrócić uwagę przy wyborze żyrandola do salonu?

Podstawową funkcją żyrandola w salonie jest oświetlenie pomieszczenia, jednak równie ważna, jeśli nie nawet bardziej istotna, jest kwestia jego wyglądu. Kupując żyrandole, musimy mieć na uwadze, że będzie od główną ozdobą w tym pomieszczeniu. Warto więc wybrać taką oprawę, która będzie robiła prawdziwe wrażenie i zachwyci zarówno domowników jak i gości. Dokonując zakupu żyrandola do salonu, musimy zwrócić również uwagę na odpowiedni rozmiar, lampa nie może być zbyt mała, gdyż wtedy nie uzyskamy zakładanego efektu. Musi ona prezentować się okazale, tak aby wypełnia całą przestrzeń. Nie możemy także przesadzić z rozmiarem, gdyż wówczas będzie zbyt przytłaczająca. Istotne jest także dopasowanie długości zwieszenia do wysokości pomieszczenia. Lampa musi być zawieszona tak wysoko, aby domownicy nie zahaczali o nią głową. Zazwyczaj oprawy posiadają regulowaną wysokość zwieszenia, co ułatwia montaż na odpowiednim pułapie.

Aktywne filtry

Jakie są rodzajne żyrandoli do salonu

Ze względu na rodzaj użytych materiałów możemy podzielić żyrandole do salonu na oprawy wykonane z drewna, metalu, a także takie które zdobione są kryształowymi wisiorkami. Dostępne są także bardziej nowoczesne oprawy wytworzone ze sztucznych tworzyw w których ukryto taśmy LED. Najczęściej żyrandole do salonu posiadają odkryte żarówki w kształcie świec, jednak jest też spora grupa opraw wykończonych pojedynczymi małymi abażurami lub też jednym sporych rozmiarów, który otacza całą oprawę.Żyrandol do nowoczesnego salonu

Ciekawym rozwiązaniem do nowocześnie urządzonego salonu jest zastosowanie kryształowej oprawy. Taki rozwiązanie jest ostatnio bardzo chętnie stosowanie przez projektantów wnętrz. Najlepiej tutaj będą pasowały lampy z chromowaną lub złotą konstrukcją, które świetnie sprawiają się w nowoczesnych aranżacjach.Żyrandole do klasycznego salonu

Tutaj wybór jest oczywisty i nie stwarza żadnego problemu. Klasyka i żyrandol do salonu to dwa pojęcia, które pasują do siebie wręcz idealnie. Możemy tutaj pokusić się o rozwiązania średniowieczne, które są bardzo stonowane i pozbawione zbędnych ozdobników. Klientów poszukujących czegoś więcej, zachęcamy do zapoznania się z barokowymi żyrandolami do salonu, które przepełnione są blaskiem złota i wieloma kryształowymi dodatkami.