Kategorie

Lampy sufitowe klasyczne

Klasyczne wzory lamp sufitowych

Klasyczne lampy sufitowe są nie tylko elementem oświetlenia, ale także ozdobą, która ma za zadanie ozdobić pomieszczenie. Dlatego kupując lampy sufitowe musimy mieć już pełna wizję przestrzeni, która chcemy zagospodarować. Lampy sufitowe klasyczne odnoszą się do wielu okresów i każdy z nich posiada oprawy dla nich charakterystyczne.Lampy sufitowe klasyczne do małych czy dużych pomieszczeń?

Oferta opraw w tej kategorii jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadamy w swoim sklepie zarówno lampy do małych mieszkań w których pomieszczenia nie są zbyt wysokie, ale także olbrzymie żyrandole, które ledwo by się tam mogły zmieścić. Takie oprawy przeznaczone są do wysokich kościołów, zamków, sali pałacowych, czy też holi hotelowych. Jedno jest pewne, że nie ma znaczenia jakiej kubatury jest dane pomieszczenie, ponieważ lampy sufitowe klasyczne pasują do wszelakich wnętrz.

Aktywne filtry

Lampy sufitowe średniowieczne

Jedną z kategorii oświetlenia klasycznego są lampy w stylu średniowiecznym. Światowym liderem w tym segmencie jest angielska marka Elstead Lighting. Producent ten znany jest z wytwarzania klasycznych lamp sufitowych z pomocą metod i narzędzi znanych już w piątym wieku naszej ery. Tak wytwarzane lampy potrafią nas przenieść w ten wyjątkowy okres historii i poczuć się niczym Gall Anonim, Jan Długosz, czy też Mikołaj Trąba.Barokowe lampy sufitowe

Styl który pojawił się w XVI wieku jest nazywany „złotym wiekiem” W aranżacjach nawiązujących do niego nie powinno zabraknąć pięknych zdobionych tkanin, eleganckich mebli, a przede wszystkich lamp sufitowych klasycznych ze świecznikami. Złote oprawy dobrze komponują się z większością barw, bardzo dobrze prezentują się z kolorem białym i czarnym, ale także niebieskim, brązowym, zielonym, czy też pomarańczowym a nawet różowym.Klasyczne lampy sufitowe w nowoczesnej aranżacji

Wśród projektantów wnętrz w ostatnim czasie bardzo modne jest łączenie styli. Jednym z takich połączeń, chętnie stosowanych przez designerów, jest użycie klasycznych lamp sufitowych w nowocześnie urządzonym pomieszczeniu. Trzeba do tego zadania podchodzić bardzo rozważnie, gdyż nie wszystkie lampy pasują do każdego wnętrza i zamiast stworzenia wyjątkowej aranżacji, możemy stworzyć komiczny wystrój, który narazi nas na śmieszność. Dlatego takie zadanie powinniśmy przekazać profesjonalistom.