Kategorie

Lampy wiszące do pokoju

Lampa wisząca do pokoju dziecięcego powinna być nie tylko źródłem światła, ale też ozdobą. Tak jak wszystkie lampy wiszące do pokoju mogą pełnić kilka funkcji, zazwyczaj pełnią rolę głównego oświetlenia, jednak w większych pomieszczeniach może być to oświetlenie uzupełniające lub tylko światło punktowe, podkreślające wybraną ozdobę w pomieszczeniu.Lampy wiszące do pokoju dziecięcego

Oferta lamp wiszących do pokoju dziecięcego i młodzieżowego niestety nie jest zbyt szeroka, tylko kilka firm na polskim rynku jest godnych polecenia. Jedną z nich jest polski producent, który zajmuje się wyłącznie produkcją lamp do pokoju dziecięcego. Mam tu na myśli firmę Klik, która dzięki ciekawym projektom, bogatej kolorystyce i produkcji swoich opraw wyłącznie z gatunkowego drewna, pomalowanego ekologicznymi farbami zawojowała nasz rynek w tym segmencie. Firma ta tworzy lampy idealne zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca

Aktywne filtry

Szukasz lamp wiszących do pokoju o mniejszych rozmiarach?

Nasz sklep z lampami proponuje Państwu lampy wiszące do małych pokoi. Godne polecenia są zwłaszcza te wykonane w stylu klasycznym, pochodzące od procentów z USA i Anglii. Są to produkty mniej znane na polskim rynku, jednak wyróżniają się one wysoką jakością wykonania i efektownym designem. Przed zakupem lampy wiszącej do pokoju, musimy sprawdzić, jaka jest jego powierzchnia, oprawa nie może być zbyt duża, ponieważ przytłoczy ona swoim wyglądem całe pomieszczenie i wizualnie zmniejszy wnętrze. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo również nowoczesne lampy wiszące, które będą odpowiednie do industrialnego wystroju. Na co zwrócić uwagę przed zakupem lampy wiszącej do pokoju?

Najważniejsze jest dopasowanie długości zwieszenia do wysokości pomieszczenia. Lampa wisząca do pokoju dziennego czy innego pomieszczenia powinna być zamontowana tak, żeby nie przeszkadzała w swobodnym poruszaniu się. Zderzenie głowy ze szklanym lub metalowym kloszem, może być mało przyjemne zarówno dla głowy jak i samego klosza, dlatego powinien on znajdować się powyżej najwyższego mieszkańca. Idealnym rozwiązaniem są tutaj lampy wiszące pokojowe z regulowana wysokością zwieszenia.

Lampy wiszące do salonu czy pokoju dziecięcego muszą mieć też odpowiednią moc światła, która nie może być zbyt mała, ale również nie powinna być za duża. Przyjmuje się, że na jeden metr kwadratowy w pokoju, strumień świetlny powinien wynosić około 300 lumenów. Takie oświetlenie zapewni komfortowe przebywanie w pokoju po zapadnięciu zmroku.