Kategorie
Plafony do kuchni. Super ceny! Sklep lampa-lampy.pl

Plafony do kuchni

Lampa wisząca, czy plafon do kuchni?

W minionej epoce w pomieszczeniach kuchennych dominowały lampy wiszące, było to związane z małym wyborem wśród plafonier. Były to zazwyczaj oprawy mało efektowne i klienci decydowali się w większości na oprawy wiszące. Obecnie oferta plafonów do kuchni jest jednak bardzo szeroka i każdy znajdzie odpowiednią dla siebie lampę. Nie chodzi tu tylko o kształt, czy rodzaj zastosowanych materiałów, ale przede wszystkim na bogatą gamę styli architektonicznych w których oferowane są plafony do kuchni. Godne uwagi są zwłaszcza plafoniery w stylu klasycznym, rustykalnym, czy też loftowym.Jaki wybrać plafon do kuchni?

Przed zakupem plafonu do kuchni, po pierwsze musimy zwrócić uwagę w jakim miejscu zostanie on zamontowany. Jeżeli będzie to miejsce bezpośrednio nad kuchenką, gdzie generuje się duża ilość pary wodnej, powinniśmy zastosować oprawę o podwyższonym IP. Jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa. Montując lampę oddaloną od tego miejsca możemy użyć lampę z IP:20. Kolejnym aspektem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest wielkość pomieszczenia. Plafon do kuchni musi być idealnie dopasowany do kubatury pomieszczenia. Musi on być na tyle duży, aby był zauważalny, nie może być jednak zbyt wielki, gdyż przytłoczy swoim rozmiarem całe wnętrze.

Aktywne filtry

Zalety plafonów do kuchni.

Plafony do kuchni doskonale sprawdzają się zwłaszcza w niskich pomieszczeniach, gdzie nie możemy pozwolić sobie na montaż długich lamp wiszących. Oprawy przylegające do sufitu ułatwiają nie tylko przemieszczanie się, ale także są łatwe w utrzymaniu czystości. Plafony do kuchni w zdecydowanej większości posiadają zwartą bryłę, którą wystarczy przetrzeć ściereczką. W przypadku lamp wiszących z kilkoma kloszami, zajęcie to jest o wiele bardziej czasochłonne.Dlaczego warto zastosować dodatkowe oświetlenie w kuchni?

Plafon w kuchni zazwyczaj pełni rolę głównego oświetlenia. Pomieszczenie to jest jednak bardzo specyficzne i wymaga dodatkowego doświetlenia wybranych miejsc w kuchni. Pierwszym miejscem, gdzie powinniśmy użyć dodatkowe źródła światła jest blat kuchenny. Czynności, które tam wykonujemy wymagają precyzji, dlatego dodatkowe oświetlenie jest jak najbardziej wskazane. Kolejnym miejscem, gdzie warto zastosować dodatkowe światło jest kuchenka, na której gotujemy potrawy. Nie w każdej kuchni występuje wyspa, jednak jeśli taką posiadamy, to zastosowanie jednej lub kilku wiszących lamp pojedynczych jest wręcz niezbędne.