Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 969,00 zł - 1 981,00 zł

Plafony Kichler

Popularność plafonów Kichler wynika przede wszystkim z ich funkcjonalności. W związku z wysokością wnętrz, nie wszędzie możemy sobie pozwolić na zastosowanie długich, efektownych opraw wiszących Kichler. W takiej sytuacji jesteśmy skazani na lampy przylegające do sufitu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że są to produkty niezwykle okazałe, które są doskonalą alternatywą do wersji wiszącej.Jak montowane są plafony ?

Plafony Kichler zostały tak zaprojektowane, aby z montażem mogła poradzić sobie jedna osoba. Na samym początku należy wywiercić otwory w suficie, do których przykręcona zostanie podsufitka, a następnie do tego elementu mocowany jest plafon. Zadanie takie jest bardzo proste i powinien z nim sobie poradzić każdy domowy majsterkowicz.

Aktywne filtry

Jak czyścic plafony ?

Czyszczenie plafonów Kichler nie powinno sprawiać kłopotów. Zdecydowana większość opraw posiada szklane klosze, których konserwacja jest najłatwiejsza spośród wszystkich opraw. Cały proces polega przetarciu szklanego klosza sucha szmatką. W przypadku większych zabrudzeń można tą czynność wykonać przy użyciu wilgotnej tkaniny. Należy w tym przypadku pamiętać, aby oprawa została wcześniej odłączona od zasilania. W przeciwnej sytuacji będziemy narażeni na porażenie elektryczne.

Nieco więcej pracy wymagać będzie konserwacja abażurów. Najlepiej tutaj posłużyć się miotełka przystosowaną do czyszczenia kurzu. Zazwyczaj wykonana jest ona na długiej, giętkiej rączce, która z łatwością pozwala dotrzeć w każde miejsce plafonu Kichler. Bardziej skomplikowana sytuacja jest w przypadku opraw kryształowych, która składa się z dużej ilości kryształów. W takie sytuacji musimy być ostrożni, gdyż są to elementy bardzo delikatne i narażone na zbicie się podczas czyszczenia. W przypadku opraw kryształowych również najlepiej posłużyć się miotełką do kurzu, która z łatwością poradzi sobie z większością zabrudzeń. Jeżeli oprawa jest bardziej zabrudzona, zmuszeni będziemy do zastosowania płynów lub sprayów do czyszczenia kryształów. Przy takim procesie musimy pamiętać o przygotowaniu podłogi pod lampą, na którą będą spływać zabrudzenia. Poniżej prezentujemy kategorie w których znajdują się omawiane modele opraw:

- plafony kryształowe,

- plafony szklane,

- plafony materiałowe.Plafony z opcją lampy wiszącej

Producent z USA posiada w swojej ofercie kilka modeli opraw przystosowanych do montażu jako oprawa wisząca lub przysufitowa. Takie rozwiązanie jest bardzo interesujące, ponieważ pozwala w przyszłości wykorzystać plafon Kichler w innym pomieszczeniu jako lampa wisząca. Również dla producenta jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ ogranicza powietrznię magazynową, a także zwiększa dostępność produktów.