Kategorie
Designerskie Lampy Sufitowe . Ekstrawaganckie Oświetlenie do salonu. Sklep Internetowy -  lampa-lampy.pl

Lampy sufitowe designerskie

Chcąc urządzić modnie mieszkanie w nowoczesnym stylu, warto przyjrzeć się designerskiemu oświetleniu sufitowemu. Ze względu na małą wysokość opraw, doskonale sprawdzą się one w niewysokich pomieszczeniach, a ich niebanalny wygląd, nada charakteru i niebanalnego wystroju.

Aktywne filtry

Lampy sufitowe designerskie – ekstrawaganckie oprawy do nowoczesnych wnętrz.

Zazwyczaj lampy sufitowe umieszczamy w centralnym punkcie pomieszczenia w związku z tym od razu wysuwają się one na pierwszy plan. Warto w takiej sytuacji postawić na ciekawą lampę, która stanie się wizytówką pomieszczenia i nada jemu wyrazu. Kupując designerską lampę sufitową dobrej marki, możemy być pewni, że zachwyci ona swoim wyglądem nie tylko domowników, ale zachwyci także gości.Jakie materiały stosuje się do produkcji oświetlenia designerskiego?

W przypadku sufitowych lamp designerskich fantazja projektantów nie ma granic i paleta materiałów użytych do ich produkcji, jest tak szeroka, że nie da się jej opisać, a do tego stale się poszerza. Projektanci stosują miedzy innymi bardziej popularne materiały jak szkło, drewno, czy stal szlachetną, można jednak napotkać na bardziej wyrafinowane ozdobniki wykonane z pawich lub gęsich piór, złota, czy też antracytu.

W jakich pomieszczeniach można stosować lampy sufitowe designerskie?

Oprawy tego typu pasują do większości pomieszczeń, poniżej opiszemy kilka miejsc, gdzie prezentują się najlepiej.

Interesującym rozwiązaniem jest montaż w jadalni, bezpośrednio nad stołem. Lampa wisząca w takim miejscu zawsze prezentuje się okazale, a w przypadku ekstrawaganckiej oprawy, efekt ten będzie „piorunujący”. Należy w tym przypadku zwrócić tylko uwagę, żeby komponowała się ona z resztą pomieszczenia, ponieważ w przeciwnym wypadku uzyskamy zamiast efektu wow, efekt kiczu, czego z całą pewnością nie chcemy.

Doskonałym miejscem, gdzie bardzo dobrze pasują oprawy tego typu jest salon. Pomieszczenie to jest zawsze wizytówką każdego domu i warto, żeby prezentowało się okazale. Oświetlenie w salonie montujemy zazwyczaj w centralnym punkcie pomieszczenia, tak więc nie pozostanie ono niezauważone.

Kolejnym miejscem, gdzie warto zamontować lampę sufitową designerską jest sypialnia. W pomieszczeniu tym nie przebywamy zbyt długo, jednak chwile, które tam spędzamy, jest to czas relaksu po ciężkim dniu. Dlatego bardzo istotne jest to, żeby spędzić tą chwilę w fascynującym wnętrzu, które pomoże nam się zrelaksować.Czy warto postawić na markowe produkty?

W przypadku lamp sufitowych designerskich, bardzo ważne jest, żeby był to produkt oryginalny, a do tego bardzo dobrze wykonany. Tylko produkty topowych marek gwarantują nam, że nie będą to oklepane modele, których projekty są kopiami opraw, popularnych wśród projektantów wnętrz w minionych sezonach. Dodatkowo atut wykorzystania materiałów z najwyższej półki i precyzja wykonania, na pewno przełożą się na zadowolenie klientów. Szukając lamp tego typu, warto jest się przyjrzeć produktom amerykańskich firm oświetleniowych Feiss, Quoizel, czy też niemieckiemu producentowi Maytoni.Designerskie lampy sufitowe – oświetlenie dla odważnych.

Nie każdy jest na tyle odważny, aby postawić w swoim domu na tak ekstrawaganckie oprawy. Jeżeli w naszej duszy jest jednak spora dawka fantazji, będzie to strzał w dziesiątkę. Lampy tego typu dobrze odnajdują się praktycznie we wszystkich nowoczesnych stylach architektonicznych. Istotne jest tylko, żeby motyw przewodni projektu, komponował się z pomieszczeniem, w którym zostaną zamontowane. Spełniając takie założenie, efekt jest gwarantowany.