Kategorie

Filtruj według

Producent

Producent

Cena

Cena

  • 44,00 zł - 3 365,00 zł

Lampy Sufitowe Downlight. Atrakcyjne Ceny. Sklep Internetowy - lampa-lampy.pl

Lampy sufitowe downlight

Aktywne filtry

Tego typu lampy sufitowe może nie jest zbyt efektowne, ale z całą pewnością takie oświetlenie punktowe są bardzo efektywne, a to jest ich podstawowe zadanie i spełniają je wręcz doskonale. Lampy sufitowe downlight nie muszą wyglądać oszałamiająco, wystarczy, że rozświetlą wnętrze, które odkryje swoje piękno.

Dyskretne oświetlenie sufitowe

Myśląc o zastosowaniu takiego oświetlenia, które nie będzie rzucało się zanadto w oczy, a do tego będzie praktyczne, musimy zwrócić uwagę na lampy sufitowe downlight. Oprawy te nie zajmują dużo miejsca, tak więc nadają się doskonale do niższych pomieszczeń. Bardzo chętnie stosuje się je także w łazienkach. Należy tutaj zwrócić tylko uwagę, aby posiadały odpowiednio wysoki współczynnik IP, pozwalający na użycie ich we wnętrzach o zwiększonej wilgotności.

Jak są rodzaje lamp sufitowych downlight.

Oprawy tego typu można podzielić na kilka rodzajów. Pierowym jest sposób montażu w suficie. Występują lampy wpuszczane w sufit i zewnętrzne. Pierwsze z nich montowane są na równi z sufitem, tak aby całą oprawa była niewidoczna. Aktualnie dominują jednak oprawy zewnętrzne. Innym podziałem jest zastosowane mocowanie źródła świata. Istnieją lampy z nieruchomym punktem świetlnym, a także takie, które pozwalają na dowolną regulację strumienia świetlnego. Rozwiązanie takie jest bardzo praktyczne i coraz chętniej stosowane wśród klientów.Gdzie najczęściej stosuje się lampy sufitowe typu downlight?

Choć często tego typy lampy spotyka się w domach, to jednak ich głównym przeznaczeniem są pomieszczenia użyteczności publicznej. Bardzo popularne są one w galeriach handlowych, biurach, hotelach, a także wszędzie tam, gdzie mocne punktowe oświetlenie odgrywa dużą rolę.Kolorystyka opraw punktowych

Do tej pory nie przywiązywano zbytniej uwagi do kolorystki w lampach sufitowych typu downlight. Dominował kolor czarny i biały i na tym wyobraźnia projektantów praktycznie się kończyła. Kilka lat temu został dodany chrom, który chętnie był wykorzystywany zwłaszcza w łazienkach. W ostatnim sezonie pojawiły się oprawy w złotym odcieniu i od razu stały się hitem sprzedaży. Rosnąca popularność tego typu oświetlenia każe podejrzewać, że w ciągu najbliższych lat gama barw wykorzystywanych przy tworzeniu takich opraw się poszerzy, dzięki czemu można będzie je wykorzystywać w większej liczbie aranżacji.