Kategorie

Filtruj według

Producent

Producent

Cena

Cena

  • 1 570,00 zł - 8 228,00 zł

Wentylatory sufitowe

W swojej ofercie posiadamy wentylatory sufitowe wyposażone w źródło światła. Oprawy tego typu nadają prestiżu wnętrzu, w którym się znajdują i w znaczący sposób zwiększają jego atrakcyjność. Wentylatory poprawiają cyrkulację powietrza, przez co w gorące dni komfort przebywania w takim pomieszczeniu znacznie się poprawia. Dodatkowo mogą być głównym źródłem światła w salonie, sypialni, kuchni, czy też jadalni.

Aktywne filtry

Wielofunkcyjne wentylatory sufitowe 

Po pierwsze jest to połączenie funkcji oświetleniowej i chłodzącej w jednej oprawie. Wentylatory sufitowe są bardzo energooszczędne i w porównaniu z klimatyzatorami znacznie tańsze w eksploatacji. Dodatkowo ich dużym atutem jest niebanalny wygląd, który został doceniony już wśród projektantów wnętrz. Można podejrzewać, że w najbliższym czasie staną się one bardzo popularne także wśród klientów indywidualnych. Producenci oferują wentylatory w wielu stylach architektonicznych, dzięki czemu będziemy mogli je stosować praktycznie we wszystkich wnętrzach. Ostatnio pojawiły się na rynku wentylatory oświetleniowe z podwyższoną ochroną IP, urządzenia tego typu można stosować  także na tarasie w altanie, czy też na werandzie.Renesans wentylatorów

Wentylatory sufitowe trafiły do mieszkań w latach sześćdziesiątych XIX wieku w USA. Największą swoją popularność uzyskały w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, jednak już od lat dziewięćdziesiątych przestały się ciężyć popularnością i ich sprzedaż znacząco spadła. Aktualnie wentylatory przeżywają swój renesans. Co prawda w Polsce nie jest to jeszcze zauważalne, ale w USA i Anglii popularność ich od kilku lat rośnie lawinowo. Liderem wśród producentów oświetleniowych wentylatorów sufitowych jest amerykańska marka Kichler, słynąca z ekskluzywnych i niezawodnych opraw.Jak czyścić wentylatory sufitowe?

Utrzymanie wentylatora w czystości jest istotne nie tylko ze względów estetycznych, należy na to zwrócić uwagę także ze względu na prawidłową pracę silnika i ostrzy. Samo czyszczenie możemy podzielić na kilka etapów. Przed przystąpieniem do prac konserwatorskich należy odłączyć zasilanie, jest to bardzo istotne ze względu na nasze bezpieczeństwo. Klosze wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego, można odkręcić i umyć pod bieżącą wodą, a następnie dokładnie wysuszyć, przed ponownym montażem. Kolejnym etapem jest czyszczenie łopatek, które wykonujemy suchą szmatką, czynność tą należy wykonać z obu stron. Oczywiście wykonujemy to przy wyłączonym urządzeniu. Więcej uwagi należy poświęcić wszystkim metalowym elementom, zwłaszcza tym, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie silnika. Jeżeli chcielibyśmy dokładniej wyczyścić wentylator, należy wówczas odkręcić łopatki i umyć je zwilżoną ściereczką z niewielką ilością płynu do nauczyć. W żadnym wypadku do czyszczenia nie możemy stosować chusteczek nawilżonych alkoholem, czy też innych środków chemicznych.Akcesoria ułatwiające montaż wentylatora w nietypowym wnętrzu.

Wydaje się, że posiadając skośny sufit, zamontowanie wentylatora będzie niemożliwe, jednak producenci znaleźli na to rozwiązanie i oferują specjalnie zaprojektowane adaptery. Rozwiązanie takie pozwala zamontować wentylator sufitowy na pochylonym suficie, tak aby sam silnik pracował w poziomie. Niektóre firmy dostarczają taki adapter od razu w zestawie, co jest sporym udogodnieniem. Zazwyczaj wentylatory mocowane są bezpośrednio pod sufitem, jednak w wyższych pomieszczeniach czasami musimy zamontować urządzenie w większej odległości od sufitu. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę, czy dany wentylator posiada w zestawie dodatkowe rurki montażowe, które pozwolą na zamontowanie na odpowiedniej wysokości.Na co zwrócić uwagę przed zakupem wentylatora sufitowego?

Pierwsze pytanie, to gdzie będzie zamontowany wentylator. Chodzi tutaj o to, czy będzie pracował on wewnątrz pomieszczenia, czy na dworze. W pierwszej wersji wystarczy, aby posiadał stopień IP:20. Jeżeli natomiast zamontujemy go na tarasie lub w altanie ogrodowej, to wówczas będzie musiało to być urządzenie odporne na wilgoć. Kolejną bardzo ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, planując zakup wentylatora jest jego rozmiar. Zadanie to wydaje się bardzo skomplikowane, ale w rzeczywistości jest to bardzo proste.

  • w małych pomieszczeniach do 28m² stosujemy wentylator z rozpiętością śmigieł od 38cm –107cm
  • od 28m² do 30m²: 112cm–122cm
  • pojedynczy wentylator sufitowy można zastosować w pomieszczeniu do 45m² i powinien on wówczas posiadać rozpiętość śmigła 142cm
  • w większych pomieszczeniach należy zastosować kilka wentylatorów sufitowych, kierując się powyższą zasadą.

Kolejnym istotnym aspektem jest rodzaj zastosowanego silnika. Najczęściej spotyka się wentylatory z silnikiem na prąd przemienny. Lepszym rozwiązaniem jest jednak silnik na prąd stały, który zużywa około 70% mniej energii, a do tego ich praca jest znacznie cichsza.