Kategorie

Filtruj według

Producent

Producent

Cena

Cena

 • 1 570,00 zł - 8 228,00 zł

Wentylatory Sufitowe. Lampy z Wentylatorem. Sklep Internetowy - lampa-lampy.pl

Wentylatory sufitowe

Wentylator sufitowy wyposażony w źródło światła nadaje wnętrzom prestiżu i w znaczący sposób zwiększa jego atrakcyjność. Wentylatory poprawiają cyrkulację powietrza, przez co w gorące dni komfort przebywania w takim pomieszczeniu znacznie się poprawia. Dodatkowo mogą być głównym źródłem światła w salonie, sypialni czy też jadalni. Świetnie sprawdzą się także jako lampy sufitowe do kuchni.

Aktywne filtry

 • VENETI CCT wentylator sufitowy z podświetleniem led - Azzardo

  1 705,00 zł

  Nowoczesny wentylator oświetleniowy Veneti CCT marki Azzardo pasuje do wszystkich współcześnie urządzonych wnętrz. Jest to propozycja na upalne letnie dni, jednak dzięki swojemu efektownemu designowi, może pełnić formę ozdoby dekoracyjnej przez cały rok. W oprawie zastosowano tylko trzy łopaty, jednak efektywność tej oprawy jest bardzo okazała i można ją stosować nawet w bardzo dużych pomieszczeniach.

 • Wentylator sufitowy VINCA CCT z oświetleniem led - Azzardo

  1 759,00 zł

  Wentylator oświetleniowy o nowoczesnym designie Vinca marki Azzardo pasuje do wszystkich współcześnie zaprojektowanych wnętrz. Wentylator oświetleniowy Vinca to rewelacyjny pomysl na upalne lipcowe dni. Oprawa ta posiada bardzo interesujący wygląd, dzięki czemu może pełnić rolę ozdoby dekoracyjnej przez cały rok. W oprawie zastosowano  trzy proste  łopaty, jednak efektywność tej oprawy jest bardzo okazała i można ją stosować nawet w bardzo dużych pomieszczeniach.

 • GENTRY XL stalowy wentylator z drewnianym fornirem - Kichler

  8 227,61 zł

  Wentylator oświetleniowy Gentry zaprojektowany został w amerykańskiej pracowni Marki Kichler. Oprawa ze względu na swoje pokaźne rozmiary przeznaczona jest do większych pomieszczeń. W wentylatorze Gentry o średnicy 216cm zastosowano aż dziewięć łopat, co zapewnia bardzo efektywną cyrkulację powietrza. Warte podkreślenia jest perfekcyjne wykonanie tej oprawy co przekłada się na niezwykle cichą prace wirnika. Nie bez znaczenia jest tu także dożywotnia gwarancja na stadowy korpus, co tylko potwierdza najwyższą jakość wentylatora Gentry marki Kichler.

 • Wentylator GENTRY z dwukolorowymi łopatkami - Kichler

  6 656,88 zł

  Wentylator Gentry powołał w pracowni firmy Kichler. Oprawa ta jest doskonałym rozwiązaniem na gorące, letnie dni, zwłaszcza dla tych, którzy nie są zwolennikami klimatyzacji. Użyte dziewięć łopat o zasięgu 165cm gwarantuje bardzo efektywną cyrkulację powietrza. Nie bez znaczenia jest doskonale wykończenie wentylatora gentry co zapewnia cichą prace wirnika. Istotna jest także dożywotnia gwarancja na stadowy korpus, potwierdza to wysoką jakość oprawy Gentry amerykańskiej firmy Kichler.

 • Wentylator IMARI ze światłem led - Kichler

  3 964,22 zł

  Nowoczesny wentylator oświetleniowy Imar marki Kichler doskonale odnajdzie się we wszystkich współcześnie urządzonych pomieszczeniach. Jest to propozycja, przede wszystkim na gorące letnie dni, jednak dzięki swojemu efektownemu designowi, może pełnić formę ozdoby dekoracyjnej przez cały rok. W oprawie zastosowano tylko trzy łopaty, jednak efektywność tej oprawy jest bardzo okazała i można ją stosować nawet w bardzo dużych pomieszczeniach.

 • FERRON BRONZE wentylator ze śmigłem dwułopatkowym - Kichler

  2 991,85 zł

  Wentylator oświetleniowy Feron ze śmigłem zbudowanym z jednej profilowanej deski. Oprawa ta pochodzi z kolekcji amerykańskiego producenta oświetlenia dekoracyjnego Kichler, który specjalizuje się także w projektowaniu wentylatorów sufitowych. To co wyróżnia produkty tej marki to wyjątkowo cicha praca i duża efektywność przy niewielkim zużyciu prądu.

 • FERRON NIKIEL dwułopatkowy wentylator sufitowy - Kichler

  2 991,85 zł

  Sufitowa oprawa Feron ze śmigłem z jednopłytowym śmigłem z poliwęglanu posiada 152cm  rozpiętości łopat. Wentylator powstał w amerykańskiej pracowni marki Kichler, słynącej z produkcji opraw oświetleniowych, najwyższej jakości.  Poza produkcją lamp marka ta jest także znana z produkcji wentylatorów sufitowych. Produkty te wyróżnia wyjątkowo cicha praca i doskonała efektywność przy małym zużyciu prądu.

 • VOYA wentylator inspirowany designem samolotowym - Kichler

  5 086,16 zł

  Wentylator sufitowy Voya z łopatami przypominającymi śmigła samolotu. Wentylator oświetleniowy powstał w Cleveland, gdzie mieści się pracownia firmy Kichler, znanej na całym świecie z wytwarzania lamp, najwyższej klasy. Poza produkcją oprawa oświetleniowych producent słynie z wentylatorów sufitowych z zamontowanym źródłem świtała. Produkty te wyróżnia wyjątkowo cicha praca i doskonała efektywność przy małym zużyciu prądu.

 • ZEUS NIKIEL wentylator sufitowy z drewnianymi łopatkami - Kichler

  3 665,02 zł

  Elegancki wentylator sufitowy z trzema łopatami przeznaczony jest do eleganckich wnętrz. Rozpiętość śmigieł wynosi 152 cm co zapewnia odpowiednią cyrkulacje powietrza nawet w sporych pomieszczeniach. Najczęściej jest on stosowany w salonach i sypialniach, gdzie zapewnia komfort przebywania nawet w upalne dni.

 • ZEUS WHITE wentylator sufitowy sterowany pilotem - Kichler

  3 665,02 zł

  Stylowy oświetleniowy wentylator przeznaczony jest do gustownie urządzonych wnętrz. Średnica tej okazałej oprawy wynosi 152 cm co zapewnia dużą cyrkulacje powietrza, dzięki czemu z powozeniem możemy ją stosować nawet w dużych pomieszczeniach. Najczęściej jest on stosowany w sypialniach, gdzie zapewnia komfort przebywania nawet w letnie wieczory.

 • JADE BRONZE wentylator o kształcie origami - Kichler

  4 113,81 zł

  Wentylator oświetleniowy do nowocześnie zaprojektowanych wnętrz zaprojektowany została w amerykańskiej pracowni marki Kichler. Oprawa ta z powodzeniem może być stosowana w salonie i sypialni. Producent ten posiada również inne modele wentylatorów sufitowych, które prezentują się równie efektownie.

 • JADE PEWTER wentylator inspirowany origami - Kichler

  4 113,81 zł

  Oświetleniowy wentylator do  pomieszczeń urządzonych w nowoczesnej aranżacji wyprodukowany została w amerykańskiej pracowni marki Kichler. Wentylator ten  najlepiej pasuje do sypialni i salonu, gdzie sprawi, że  upalne letnie dni nie będą koszmarem. Amerykański producent Kichler posiada także inne ciekawe modele opraw, które równie efektownie się prezentują.

 • Sufitowy wentylator z led JADE NIKIEL - Kichler

  4 113,81 zł

  Wentylator na sufit do współcześnie urządzonych pomieszczeń wykonany została w amerykańskiej firmie Kichler. Lampa ta najlepiej może być stosowana sypialni, gdzie zapewni komfortowe przebywanie w upalne dni. Marka Kichler posiada również inne modele wentylatorów sufitowych, które prezentują się równie efektownie.

 • PHREE NIKIEL stylowy wentylator trójłopatkowy - Kichler

  4 113,81 zł

  Nowoczesny wentylator oświetleniowy Phree przygotowany został do stylowych pomieszczeń. Ten pokaźny wentylator posiada  rozpiętość śmigła 142cm, dzięki czemu otrzymujemy dużą cyrkulacje powietrza. Jego moc sprawia, że nawet duże pomieszczania posiadają optymalną cyrkulację powietrza. Klienci najczęściej stosują do w sypialniach, jednak z powodzeniem odnajduje się także w salonie, czy też w jadalni i kuchni.

 • PHREE WHITE biały wentylator sufitowy - Kichler

  3 814,62 zł

  Dużej mocy wentylator oświetleniowy Phree w kolorze białym to dzieło marki Kichler. Łopaty w tej oprawie wykonane zostały z tworzywa sztucznego ABS. W celu ułatwienia sterowania producent dostarcza w zestawie pilot , który pozwala na pracę w trzech różnych prędkościach i dodatkowo na biegu wstecznym.

 • RIED szary wentylator pokojowy - Kichler

  2 842,26 zł

  Nowoczesny oświetleniowy wentylator sufitowy Ried w kolorze szarym to propozycja dla osób poszukających niesztampowych dodatków aranżacyjnych. Oczywiście sam wygląd nie jest najważniejszy w tego typie oprawie, podstawowa funkcją wentylatora sufitowego jest cłodzenie i cyrkulacja powietrza. W tej roli oprawa Ried sprawdza się doskonale, jej śmigło o średnicy 142cm, poruszane prawie bezszelestnym silnikiem o mocy 65W, zapewnia przyjemny powiew i sprawia, ze letnie upalne dni są znacznie bardziej przyjemne.

 • Wentylator XETY BRONZE do klasycznych wnętrz - Kichler

  3 665,02 zł

  Efektowny wentylator sufitowy Xety w kolorze brązowym firmy Kichler to współczesną oprawa, która jest urządzeniem chłodzącym, ale także dodatkiem aranżacyjnym, który wzbudzi zachwyt domowników i Państwa gości. Wentylator sufitowy Xety posiada w zestawie  pilota, który ułatwia sterowanie zarówno pracą wentylatora, jak i źródłem światła.

 • XETY NIKIEL wentylator z szampańskim kolorem śmigła - Kichler

  3 964,22 zł

  Designerski oświetleniowy wentylator sufitowy Xety amerykańskiej marki Kichler to ultranowoczesna oprawa, które jest nie tylko doskonałym urządzeniem chłodzącym, ale także doskonałą ozdobą, która zachwyci nie tylko domowników, ale także Państwa gości. Oprawa w zestawie posiada pilota, który ułatwia sterowanie zarówno pracą wentylatora, jak i źródłem światła.

 • HATTERAS BAY ekskluzywny wentylator w antycznej stylizacji - Kichler

  4 487,79 zł

  Klasyczny wentylator sufitowy Hatteras marki Kichler posiada śmigło o średnicy 142cm, składające się z pięciu łopat. Wentylator ten posiada bardzo dużą wydajność wynoszącą: 200m3/min. Należy dodać, że osiągi te możemy uzyskać przy  mocy 65W, co jest doskonałym wynikiem. Warte uwagi jest także, że sama praca urządzenia jest prawie bezszelestna, co jest bardzo ważne w przypadku wentylatorów.

   

 • LINK wentylator sufitowy w nowoczesnej stylizacji - Kichler

  3 515,43 zł

  Efektowny projekt wentylatora sufitowego Link amerykańskiej marki Kichler wprowadzi w zachwyt nawet najbardziej wymagających klientów. Oprawa posiada wydajność maksymalna: 184m3/min, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza nawet w sporych pomieszczeniach. Wentylator sufitowy Link jest popularny zwłaszcza wśród projektantów wnętrz, którzy bardzo chętnie używają go w swoich projektach.

 • MONARCH 2 stylowy wentylator z dwukolorowym śmigłem - Kichler

  2 617,87 zł

  Wentylator sufitowy z łopatami w dwóch kolorach, to bardzo ciekawe rozwianie, które pozwala w łatwy sposób odmienić całkowicie wygląd oprawy. Poza ciekawym designem oprawa posiada bardzo dobre parametry, które gwarantują przyjemne warunki w upalne dni. Gwarantuje to śmigło o średnicy 132 cm, składające się z pięciu ramion, które obracają się  z maksymalną prędkością 157 obrotów na minutę.

 • RIDLEY 2 z drewnianym wiśniowym śmigłem - Kichler

  4 113,81 zł

  Klasyczny wentylator sufitowy z centralnie umieszczonym źródłem światła jest doskonałym pomysłem na upalne letnie dni. Duża wydajność oprawy, którą zapewnia śmigło o rozpiętości ramion 132cm napędzane przez silnik o mocy 57W, gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza nawet w dużych pomieszczeniach.

 • COLERNE wentylator w industrialnym klimacie - Kichler

  4 113,81 zł

  Oświetleniowy wentylator sufitowy Colerne ze źródłem światła w centralnym punkcie oprawy  jest świetnym rozwiązaniem na gorące lipcowe i sierpniowe dni. Okazała wydajność oprawy, którą zapewnia śmigło o rozpiętości ramion 132cm napędzane przez silnik o mocy 59W, gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza nawet w dużych pomieszczeniach.

 • CANFIELD wentylator sufitowy ze sznureczkiem sterującym - Kichler

  1 570,72 zł

  Mały wentylator sufitowy CANFIELD to propozycja do mniejszych pomieszczeń. Oprawa ma tylko 76cm rozpiętości ramion i jest to najmniejszy rozmiar spośród wszystkich wentylatorów amerykańskiego producenta. W oprawie zastosowano ciekawe rozwiązanie z dwukolorowymi śmigłami, których odwrócenie zmienia diametralnie wygląd oprawy.

 • Pokojowy wentylator TERNA NIKIEL - Kichler

  3 365,83 zł

  Niewielkich rozmiarów wentylator sufitowy Terna przeznaczony jest do mniejszych pomieszczeń. Jego śmigło o rozpiętości ramion wynoszącej tylko 39cm sprawia, że nadaje się nawet do najmniejszych wnętrz. Nie znaczy to wcale, że jest to urządzenie małej mocy. Jego specyficzne ułożenie śmigieł sprawia, że cale wnętrze otrzyma sporą cyrkulację powietrza.

 • TERNA BRONZE sufitowy wentylator do każdego pokoju - Kichler

  3 365,83 zł

  Mały oświetleniowy wentylator sufitowy Terna przygotowany został do małych wnętrz. Jego śmigło o rozpiętości ramion wynoszącej 39cm pozwala go stosować nawet w małych pokojach. Nie znaczy to wcale, że jest to urządzenie małej mocy. Jego specyficzne ułożenie śmigieł sprawia, że cale wnętrze otrzyma sporą cyrkulację powietrza.

 • LEHR wentylator z możliwością montażu na tarasie - Kichler

  5 086,16 zł

  Wentylator sufitowy Lehr, to model, który możemy zastosować na tarasie. Dziki temu, że posiada on IP:44 możemy to urządzenie zamontować na zewnątrz budynki be obaw, że panująca tam wilgoć, narazi nas na porażenie prądowe. Poza możliwością montażu w środowisku o podwyższonej wilgotności, oprawa posiada bardzo dobre parametry, które gwarantują przyjemne warunki w upalne dni. Gwarantuje to śmigło o średnicy 203cm, składające się z siedmiu ramion, które mają wydajność 252m3/min.

 • AHRENDALE luksusowy wentylator pokojowo-ogrodowy - Kichler

  5 160,96 zł

  Zewnętrzny wentylator sufitowy Ahrendale przystosowany został do pracy na tarasie. Oprawa ta posiada współczynnik IP:44 dzięki czemu możemy go zamontować na zewnątrz budynku nie martwiąc się, że panująca tam wilgoć, narazi nas na porażenie prądowe. Poza możliwością montażu w środowisku o podwyższonej wilgotności, oprawa posiada bardzo dobre parametry, które gwarantują przyjemne warunki w upalne dni. Oprawa wchodzi w skład większej rodziny. Znajdziemy tu także plafony, lampy wiszące i kinkiety, doskonale komponujące się z wentylatorem tej serii.

 • KEVLAR 60 wentylator sufitowy z wyłącznikiem sznurkowym - Kichler

  3 141,44 zł

  Oświetleniowy wentylator sufitowy Kevlar ze źródłem światła umieszczonym pod łopatami jest genialną  propozycją na upalne letnie dni. Okazała wydajność oprawy, którą zapewnia śmigło o rozpiętości ramion 152cm napędzane przez silnik o mocy 75W, gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza nawet w dużych pomieszczeniach. W oprawie zastosowano włącznik sznurkowy, który pozwala na włączenie i wybór pracy wentylatora.

 • KEVLAR 42 biały wentylator sufitowy - Kichler

  2 692,67 zł

  Wentylator sufitowy Kevlar 42 ze źródłem światła umieszczonym pod śmigłem jest rewelacyjnym pomysłem na gorące letnie dni. Okazała wydajność wentylatora, którą zapewniają łopaty o rozpiętości ramion 107cm napędzane przez silnik o mocy 56W, gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza nawet w dużych pomieszczeniach. W oprawie zastosowano włącznik sznurkowy, który pozwala na włączenie i wybór pracy wentylatora.

 • ERIS WALNUT wentylator odporny na wilgoć - Kichler

  3 964,22 zł

  Klasyczny wentylator sufitowy Eris Walnut posiadam możliwość stosowania na tarasie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w tej oprawie IP:44. Stosując ten wentylator oświetleniowy zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz będziemy w pełni zadowoleni nie tylko ze względu na jego funkcje użytkowe, ale także z powodu jego rewelacyjnego klasycznego designu.

 • ERIS NIKIEL wentylator pokojowo-ogrodowy - Kichler

  3 964,22 zł

  Wentylator sufitowy Eris Walnut w kolorze niklu przystosowany jest do stosowania na werandzie. Dzieje się to za sprawą przygotowania przez producenta oprawa do stosowania w miejscach o zwiększonej wilgotności takich jak łazienki, czy tez na zewnątrz budynków. Wentylator Eris posiada rozpiętość ramion 152cm, co przy silniku 66W, daje wydajność 114m3/min. Kupując tą oprawę będziemy w pełni zadowoleni nie tylko ze względu na jego funkcje użytkowe, ale także z powodu jego rewelacyjnego klasycznego designu.

 • Srebrny wentylator LEHR 2 z siedmioma łopatkami - Kichler

  3 889,42 zł

  Zewnętrzny wentylator sufitowy Lehr możemy stosować na werandzie. Oprawa posiada  IP:44 dzięki czemu możemy go zamontować na zewnątrz,nie martwiąc się, że panująca tam wilgoć, narazi nas na porażenie prądowe. Poza możliwością montażu w środowisku o podwyższonej wilgotności, oprawa posiada bardzo dobre parametry, które gwarantują przyjemne warunki w upalne dni. Gwarantuje to śmigło o średnicy 203cm, składające się z siedmiu ramion, które mają wydajność 252m3/min

 • LYNDON PATIO wentylator z drewnopodobnymi łopatkami - Kichler

  3 739,83 zł

  Wentylator sufitowy Lyndon Patio w kolorze starego brązu zaprojektowany został z myślą o klasycznych aranżacjach. Wentylator Lyndon o rozpiętość ramion 132cm, co przy silniku 27W, daje wydajność 139m3/min. Jest to rewelacyjny wynik, przy tak małej mocy silnika. Kupując tą oprawę będziemy w pełni usatysfakcjonowani z powodu jego eleganckiego klasycznego designu.

 • SOLA WHITE biały wentylator z oświetleniem led - Kichler

  2 692,67 zł

  Niewielkich rozmiarów wentylator sufitowy Sola w kolorze białym przeznaczony jest do mniejszych pomieszczeń. Pomimo jego niewielkich rozmiarów oprawa to posiada rewelacyjne parametry. Rozpiętość śmigła wynosi 86cm i przy silniku o mocy 54W należy podkreślić, że otrzymujemy w tej sytuacji rewelacyjną wydajność, która wynosi  115m3/min. Parametr ten porównywalny jest z wentylatorami, gdzie rozpiętość ramion jest o wiele większa.

 • SOLA NIKIEL niklowany wentylator ze srebrnym śmigłem - Kichler

  2 917,06 zł

  Oświetleniowy wentylator sufitowy Sola w kolorze niklu przygotowany został do mniejszych wnętrz. Pomimo jego małym wymiarom wentylator Sola marki Kichler posiada doskonałe osiągi. Średnica śmigła wynosi 86cm i przy silniku o mocy 54W należy podkreślić, że otrzymujemy w tej sytuacji rewelacyjną wydajność, która wynosi  115m3/min. Parametr ten porównywalny jest z wentylatorami, gdzie rozpiętość ramion jest o wiele większa.

Wielofunkcyjny wentylator sufitowy

Połączenie funkcji oświetleniowej i chłodzącej w jednej oprawie to wielofunkcyjność, która cieszy się zainteresowaniem sporego grona klientów. Wentylatory sufitowe są bardzo energooszczędne i w porównaniu z klimatyzatorami znacznie tańsze w eksploatacji. Dodatkowo ich dużym atutem jest niebanalny wygląd, który został doceniony już wśród projektantów wnętrz. Można podejrzewać, że w najbliższym czasie staną się one bardzo popularne także wśród klientów indywidualnych. Nasz sklep z lampami oferuje wentylatory w wielu stylach architektonicznych, dzięki czemu można je stosować praktycznie we wszystkich wnętrzach. Ostatnio pojawiły się na rynku wentylatory sufitowe z oświetleniem o podwyższonej ochronie IP. Urządzenia tego typu można stosować także na tarasie, w altanie, czy też na werandzie.Renesans wentylatorów

Wentylator sufitowy trafił do mieszkań w latach sześćdziesiątych XIX wieku w USA. Największą swoją popularność uzyskał on w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, jednak już od lat dziewięćdziesiątych jego sprzedaż znacząco spadła. Aktualnie wentylatory przeżywają swój renesans. Co prawda w Polsce nie jest to jeszcze zauważalne, ale w USA i Anglii popularność ich od kilku lat rośnie lawinowo. Liderem wśród producentów oświetleniowych wentylatorów sufitowych jest amerykańska marka Kichler, słynąca z ekskluzywnych i niezawodnych opraw.Jak czyścić wentylatory sufitowe?

Utrzymanie w czystości lampy z wentylatorem jest istotne nie tylko ze względów estetycznych. Warto zwrócić uwagę także na prawidłową pracę silnika i ostrzy. Samo czyszczenie możemy podzielić na kilka etapów. Przed przystąpieniem do prac konserwatorskich należy odłączyć zasilanie. Jest to bardzo istotne ze względu na nasze bezpieczeństwo. Klosze wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego, można odkręcić i umyć pod bieżącą wodą, a następnie dokładnie wysuszyć, przed ponownym montażem. Kolejnym etapem jest czyszczenie łopatek, które wykonujemy suchą szmatką, czynność tą należy wykonać z obu stron. Oczywiście wykonujemy to przy wyłączonym urządzeniu. Więcej uwagi należy poświęcić wszystkim metalowym elementom, zwłaszcza tym, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie silnika. Jeżeli chcielibyśmy dokładniej wyczyścić wentylator, należy wówczas odkręcić łopatki i umyć je zwilżoną ściereczką z niewielką ilością płynu do nauczyć. W żadnym wypadku do czyszczenia nie możemy stosować chusteczek nawilżonych alkoholem, czy też innych środków chemicznych.Akcesoria ułatwiające montaż wentylatora w nietypowym wnętrzu.

Wydaje się, że posiadając skośny sufit, zamontowanie wentylatora będzie niemożliwe. Producenci znaleźli jednak na to rozwiązanie i oferują specjalnie zaprojektowane adaptery. Rozwiązanie takie pozwala zamontować wentylator sufitowy z lampą na pochylonym suficie, tak aby sam silnik pracował w poziomie. Niektóre firmy dostarczają taki adapter od razu w zestawie, co jest sporym udogodnieniem. Zazwyczaj wiatrak sufitowy z lampą mocowany jest bezpośrednio pod sufitem, jednak w wyższych pomieszczeniach czasami należy zamontować urządzenie w większej odległości od sufitu. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę, czy dany wentylator posiada w zestawie dodatkowe rurki montażowe, które pozwolą na zamontowanie go na odpowiedniej wysokości.Na co zwrócić uwagę przed zakupem wentylatora sufitowego?

Pierwsze pytanie, to gdzie będzie zamontowany wiatrak sufitowy. Chodzi tutaj o to, czy będzie pracował on wewnątrz pomieszczenia, czy na dworze. W pierwszej wersji wystarczy, aby posiadał stopień IP:20. Jeżeli natomiast zamontujemy go na tarasie lub w altanie ogrodowej, to wówczas będzie musiało to być urządzenie odporne na wilgoć. Kolejną bardzo ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, planując zakup lampy z wiatrakiem jest jej rozmiar. Zadanie to wydaje się bardzo skomplikowane, ale w rzeczywistości jest to bardzo proste:

∙ w małych pomieszczeniach do 28 m² stosujemy wentylator z rozpiętością śmigieł od 38 cm – 107 cm;

∙ od 28 m² do 30 m²: 112 cm – 122 cm;

∙ pojedynczą lampę z wentylatorem można zastosować w pomieszczeniu do 45 m² i powinien on wówczas posiadać rozpiętość śmigła 142 cm;

∙ w większych pomieszczeniach należy zastosować kilka wentylatorów sufitowych, kierując się powyższą zasadą.

Kolejnym istotnym aspektem jest rodzaj zastosowanego silnika. Najczęściej spotyka się lampy wiatrak z silnikiem na prąd przemienny. Lepszym rozwiązaniem jest jednak silnik na prąd stały, który zużywa około 70% mniej energii, a do tego jej praca jest znacznie cichsza.