Kategorie

Filtruj według

Producent

Producent

Cena

Cena

  • 1 570,00 zł - 8 228,00 zł

Wentylatory Sufitowe. Lampy z Wentylatorem. Sklep Internetowy - lampa-lampy.pl

Wentylatory sufitowe

Wentylator sufitowy wyposażony w źródło światła nadaje wnętrzom prestiżu i w znaczący sposób zwiększa jego atrakcyjność. Wentylatory poprawiają cyrkulację powietrza, przez co w gorące dni komfort przebywania w takim pomieszczeniu znacznie się poprawia. Dodatkowo mogą być głównym źródłem światła w salonie, sypialni czy też jadalni. Świetnie sprawdzą się także jako lampy sufitowe do kuchni.

Aktywne filtry

Wielofunkcyjny wentylator sufitowy

Połączenie funkcji oświetleniowej i chłodzącej w jednej oprawie to wielofunkcyjność, która cieszy się zainteresowaniem sporego grona klientów. Wentylatory sufitowe są bardzo energooszczędne i w porównaniu z klimatyzatorami znacznie tańsze w eksploatacji. Dodatkowo ich dużym atutem jest niebanalny wygląd, który został doceniony już wśród projektantów wnętrz. Można podejrzewać, że w najbliższym czasie staną się one bardzo popularne także wśród klientów indywidualnych. Nasz sklep z lampami oferuje wentylatory w wielu stylach architektonicznych, dzięki czemu można je stosować praktycznie we wszystkich wnętrzach. Ostatnio pojawiły się na rynku wentylatory sufitowe z oświetleniem o podwyższonej ochronie IP. Urządzenia tego typu można stosować także na tarasie, w altanie, czy też na werandzie.



Renesans wentylatorów

Wentylator sufitowy trafił do mieszkań w latach sześćdziesiątych XIX wieku w USA. Największą swoją popularność uzyskał on w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, jednak już od lat dziewięćdziesiątych jego sprzedaż znacząco spadła. Aktualnie wentylatory przeżywają swój renesans. Co prawda w Polsce nie jest to jeszcze zauważalne, ale w USA i Anglii popularność ich od kilku lat rośnie lawinowo. Liderem wśród producentów oświetleniowych wentylatorów sufitowych jest amerykańska marka Kichler, słynąca z ekskluzywnych i niezawodnych opraw.



Jak czyścić wentylatory sufitowe?

Utrzymanie w czystości lampy z wentylatorem jest istotne nie tylko ze względów estetycznych. Warto zwrócić uwagę także na prawidłową pracę silnika i ostrzy. Samo czyszczenie możemy podzielić na kilka etapów. Przed przystąpieniem do prac konserwatorskich należy odłączyć zasilanie. Jest to bardzo istotne ze względu na nasze bezpieczeństwo. Klosze wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego, można odkręcić i umyć pod bieżącą wodą, a następnie dokładnie wysuszyć, przed ponownym montażem. Kolejnym etapem jest czyszczenie łopatek, które wykonujemy suchą szmatką, czynność tą należy wykonać z obu stron. Oczywiście wykonujemy to przy wyłączonym urządzeniu. Więcej uwagi należy poświęcić wszystkim metalowym elementom, zwłaszcza tym, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie silnika. Jeżeli chcielibyśmy dokładniej wyczyścić wentylator, należy wówczas odkręcić łopatki i umyć je zwilżoną ściereczką z niewielką ilością płynu do nauczyć. W żadnym wypadku do czyszczenia nie możemy stosować chusteczek nawilżonych alkoholem, czy też innych środków chemicznych.



Akcesoria ułatwiające montaż wentylatora w nietypowym wnętrzu.

Wydaje się, że posiadając skośny sufit, zamontowanie wentylatora będzie niemożliwe. Producenci znaleźli jednak na to rozwiązanie i oferują specjalnie zaprojektowane adaptery. Rozwiązanie takie pozwala zamontować wentylator sufitowy z lampą na pochylonym suficie, tak aby sam silnik pracował w poziomie. Niektóre firmy dostarczają taki adapter od razu w zestawie, co jest sporym udogodnieniem. Zazwyczaj wiatrak sufitowy z lampą mocowany jest bezpośrednio pod sufitem, jednak w wyższych pomieszczeniach czasami należy zamontować urządzenie w większej odległości od sufitu. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę, czy dany wentylator posiada w zestawie dodatkowe rurki montażowe, które pozwolą na zamontowanie go na odpowiedniej wysokości.



Na co zwrócić uwagę przed zakupem wentylatora sufitowego?

Pierwsze pytanie, to gdzie będzie zamontowany wiatrak sufitowy. Chodzi tutaj o to, czy będzie pracował on wewnątrz pomieszczenia, czy na dworze. W pierwszej wersji wystarczy, aby posiadał stopień IP:20. Jeżeli natomiast zamontujemy go na tarasie lub w altanie ogrodowej, to wówczas będzie musiało to być urządzenie odporne na wilgoć. Kolejną bardzo ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, planując zakup lampy z wiatrakiem jest jej rozmiar. Zadanie to wydaje się bardzo skomplikowane, ale w rzeczywistości jest to bardzo proste:

∙ w małych pomieszczeniach do 28 m² stosujemy wentylator z rozpiętością śmigieł od 38 cm – 107 cm;

∙ od 28 m² do 30 m²: 112 cm – 122 cm;

∙ pojedynczą lampę z wentylatorem można zastosować w pomieszczeniu do 45 m² i powinien on wówczas posiadać rozpiętość śmigła 142 cm;

∙ w większych pomieszczeniach należy zastosować kilka wentylatorów sufitowych, kierując się powyższą zasadą.

Kolejnym istotnym aspektem jest rodzaj zastosowanego silnika. Najczęściej spotyka się lampy wiatrak z silnikiem na prąd przemienny. Lepszym rozwiązaniem jest jednak silnik na prąd stały, który zużywa około 70% mniej energii, a do tego jej praca jest znacznie cichsza.