Kategorie

Filtruj według

Producent

Producent

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 3 299,00 zł

Plafony z tworzywa | Oświetlenie sufitowe z PCV | Sklep internetowy - lampa-lampy.pl

Plafony z tworzywa

Wśród opraw do nowocześnie urządzonych wnętrz plafony z tworzyw sztucznych cieszą się ogromna popularnością. Wpływ na taką sytuację ma lika faktów. Po pierwsze są to oprawy tańsze od lamp wykonanych z innych materiałów. Po drugie dzięki nowoczesnym maszynom, plafony takie wykonywane są bardzo precyzyjnie, dzięki czemu zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów, a po trzecie wybór jest przeogromny, tak więc każdy może znaleźć tutaj idealną plafonierę dla swoich potrzeb.Plafony z tworzywa z dwoma segmentami oświetlenia

Zazwyczaj oprawy oświetleniowe wykonywane są z jednym segmentem oświetlenia, przez co nie ma możliwości wyboru działania tylko części żarówek. Co prawda można uzyskać taki efekt, poprzez przerobienie oprawy we własnym zakresie, jednak jest to uciążliwe i mało popularne rozwiązanie wśród klientów. Plafony z tworzyw sztucznych bardzo często wyposażone są z moduły LED, które mogą współpracować z pilotem lub sterownikiem w smartfonie. Takie rozwiązanie pozwala na płynną regulację oświetlenia, co jest bardzo cenione zwłaszcza wśród młodszych klientów. Taka regulacja jest bardzo wygodna, gdyż można uzyskać optymalną moc oświetlenia w zależności od konkretnych potrzeb. Ma to również wpływ na oszczędność energii, a co za tym idzie ochronę środowiska naturalnego.

Aktywne filtry

Z jakich tworzyw wykonuje się plafony?

Najczęściej wśród plafonów z tworzyw sztucznych spotyka się dwa rodzaje syntetyków. Pierwszym z nich jest polichlorek winylu, bardziej popularny jest skrót, czyli PCV. Z tego tworzywa najczęściej produkuje się dyfuzory umieszczane na dole oprawy. Jest to materiał, przez który w odpowiedni sposób przenika światło, a do tego efektywnie maskuje mało efektowne źródła światła. Innym tworzywem stosowanym w tego rodzajach lampach jest polietylen. Służy on zazwyczaj do produkcji stelaża. Oba materiały są bardzo plastyczne, dzięki czemu projektanci nie mają żadnych ograniczeń i mogą tworzyć oprawy, które stworzy ich wyobraźnia.Okrągłe, czy kwadratowe plafony z tworzywa?

Choć w sprzedaży występuje nieograniczona ilość kształtów wśród plafonów z tworzyw sztucznych, to z całą pewnością dominują kształty koła i kwadratu. Te dwie figury geometryczne zdominowały rynek oświetleniowy w tym segmencie. Stało się to za sprawą dużego i nieprzemijalnego zainteresowania wśród klientów. Projektanci chcąc sprostać temu zapotrzebowaniu, w każdym sezonie prezentują kolejne lampy o takim samym kształcie.