Kategorie

Filtruj według

Producent

Producent

Cena

Cena

  • 303,00 zł - 2 462,00 zł

Plafony szklane do przedpokoju | Dobre Ceny | Sklep Internetowy - lampa-lampy.pl

Plafony szklane do przedpokoju

Za względu na swój uniwersalizm, a także na przystępną cenę, plafony szklane do przedpokoju są najchętniej wybieranymi oprawami do tego typu wnętrz. Bogata oferta pozwoli wybrać idealną oprawę do dowolnego stylu architektonicznego, która stanie się wizytówką tego wnętrza.Jakie są zalety plafonów do przedpokoju?

Podstawową zaletą plafonów stosowanych do przedpokoju jest to że zajmują mało miejsca, ponadto ich wysokość jest na tyle mała, że nadają się do nawet najniższych pomieszczeń, a po trzecie ich średnica może być takich rozmiarów, że będzie mogła rozświetlić nawet wnętrza o sporych gabarytach. Taki uniwersalizm sprawia, że właśnie ten typ opraw, to najczęściej wybierane lampy do przedpokoju. W przypadku plafonów do korytarza ze szklanym kloszem dochodzi jeszcze jeden atut, a mianowicie dostarczenie mocnego światłą, które jest praktycznie nieograniczone dzięki krystalicznej strukturze klosza.

Aktywne filtry

Gdzie zamontować plafon w przedpokoju

Najczęstszym wyborem miejsca w przypadku montażu szklanego plafonu w przedpokoju jest centralny punkt na suficie. W przypadku mniejszych pomieszczeń jest to niewielka sufitowa oprawa. Natomiast gdy mamy do czynienia z pokaźniejszym wnętrzem, zazwyczaj spotyka się dużą plafonierę, lub kilka mniejszych plafonów rozmieszczonych symetrycznie. Inaczej sprawa wygląda w przedpokojach w kształcie litery L. Tutaj stosuje się kilka małych opraw rozmieszczonych w równych odległościach wzdłuż przejścia.Jakie rodzaje szkła stosowane są w plafonach?

Projektanci w szklanych plafonach do przedpokoju wykorzystują różnorakie rodzie szkłom, są to najczęściej: szkło borokrzemowe, sodowe, szło ołowiowe i bezołowiowe, a także luksusowe włoskie szkło Murano. W lampach z górnej półki zazwyczaj można spotkać materiał produkowany w Wenecji, Wytwarza się je w specjalnych piecach rozgrzewanych do temperatury 1500°C,. Materiałami których używa się do produkcji są: krzemionka, potas, soda i wapno. Szkło to jest następnie barwione za sprawą dodania różnorakich minerałów. Tak przygotowany płynny surowiec, następnie mistrzowie tego fachu formułują za pomocą specjalnych dmuchawek. Trzeba przyznać, że tego typu klosze wykorzystywane w plafonach szklanych do przedpokoju, nadają im indywidualnego charakteru i sprawiają, że są prawdziwymi dziełami sztuki.