Kategorie

Plafony do pokoju dziecięcego

Planując zakup oświetlenia dla malucha koniecznie musimy obejrzeć poniższe plafony do pokoju dziecięcego. Modele te ozdobione są kolorowymi zwierzakami, które wprowadzą bajkowy klimat do wnętrza naszego dziecka. Wszystkie lampy do pokoju dziecięcego wykonane są przy pomocy materiałów przyjaznych dla środowiska, co gwarantuje bezpieczne użytkowanie.Jakie plafony do pokoju dziecięcego?

Dziecięcy pokój to miejsce, gdzie dziecko powinno czuć się jak w baśniowej krainie. Dlatego tak ważne jest dobranie wszelkich szczegół, które potrafią zbudować magiczną atmosferę. Bez wątpienia jednym z takich elementów jest oświetlenie, które w przypadku lamp do pokoju dziecięcego zazwyczaj zawiera bajkowe elementy grafiki, a także ciekawą kolorystykę. Te dwa elementy są bardzo istotne, gdyż dzieci uwielbiają swoich bohaterów umieszczonych na otaczających je przedmiotach. Kolorystyka musi składać się z barw, które poprawiają nastrój. Najczęściej są to żywe odcienia czerwieni, różu, zieleni i błękitu. Z całą pewnością unikać należy szarości i czerni, które zdecydowanie nie są dobrym pomysłem w przypadku plafonów do pokoju dziecka. Taka kolorystyka wprowadza mroczny nastrój, którego wszyscy rodzice chcieliby unikać, przy projektowaniu pokoju dziecka. W tym celu poza zakupem mebli i oświetlenia powinniśmy pomyśleć o dodatkach nawiązujących do pasji malucha, takich jak firanki, zasłonki, dywaniki, a także obrazki i zegary na ścianę lub biurko, a także inne gadżety dekoracyjne. 

Aktywne filtry

Duży wybór plafonów dziecięcych.

Na rynku oświetleniowym znajdziemy rozmaite plafony do pokoju dziecięcego. Oprawy te dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rożnych motywach graficznych. Aktualnie wszyscy bohaterzy popularnych bajek znajdują się na wszelakich przedmiotach przeznaczonych dla dzieci. Tak samo jest w przypadku lamp, gdzie możemy spotkać oprawy z nadrukiem Kubusia Puchatka, Spidermana, Pokemonów i wielu innych bohaterów kreskówek. Przy tak szerokim wachlarzu bez problemu znajdziemy plafony do pokoju dziecięcego odpowiadające zainteresowaniom naszym dzieci, dzięki czemu będą się one świetnie czuły w swoim pokoju.Główne oświetlenie w pokoju dziecka

Wybór w przypadku głównego źródła światła w pokoju dziecka opiera się w zasadzie tylko na dwóch rodzajach opraw oświetleniowych. Są to lampy wiszące i plafony, znacznie rzadziej stosuje się oczka stropowe i taśmy led. Oprawy wiszące dobrze sprawdzają się tylko w przypadku wyższych pomieszczeń, natomiast w niższych wnętrzach tą rywalizację zdecydowane wygrywają plafony, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się pod oprawą i są znacznie mniej narażone na uszkodzenia. Wbrew pozorom zniszczenia lamp w pokoju dziecka nie są rzadkością. Zwłaszcza w przypadku chłopców, którzy uwielbiają grę w piłkę, która nie zawsze pozwala pozostać oprawie w stanie nienaruszonym. Szczególnie klosze szklane są na to bardzo wrażliwe. Dodatkowo takie rozwiązanie jest bardzo niebezpieczne, gdyż opadające szkło ze zbitej oprawy może poprzecinać skórę, a nawet uszkodzić oczy.