Kategorie

Lampy punktowe łazienkowe

Łazienka jest praktycznie jedynym pomieszczeniem, gdzie nie stosuje się lamp wiszących. Są oczywiście wyjątki, które bardziej potwierdzają regułę, niż świadczą o tym, ze coś w tej kwestii się zmienia. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są łazienkowe lampy punktowe.Lampy punktowe do łazienki o wysokim IP

Najważniejszą cechą oprawy przeznaczonej do pracy w łazience jest możliwość pracy w pomieszczeniu o zwiększonej wilgotności. Wszystkie lampy łazienkowe w tej kategorii posiadają współczynnik IP o wartości co najmniej 44. Gwarantuje to możliwość bezpiecznego montażu tego tupu opraw w łazience. Zarówno pod względem uszkodzenia oprawy, ale przede wszystkim narażenia naszego zdrowia na niebezpieczeństwo.

Aktywne filtry

Kąt padania światła

Kupując lampy punktowe do łazienki musimy zwrócić uwagę na jeden ważny szczegół, a mianowicie kąt padania strumienia świetlnego. Często klienci już po montażu dziwią się, ze zakupili oprawy o wąskim strumieniu świetlnym. Dlatego przed zakupem musimy zastanowić się jakie zadanie ma spełniać oprawa, którą chcemy zastosować.Lampy punktowe łazienkowe na 12V, czy 230V?

W kategorii lamp punktowych do łazienki występują zarówno oprawy o napięciu 12V, jak i 230V. Obydwa rodzaje oczywiście są przystosowane do montażu w łazience i tak zabezpieczone, żeby woda nie wdarła się do środka oprawy. Jaszcze kilka lat temu przeważały zarówno oprawy, jak i źródła światłą o napięciu 12V, obecnie jednak już się od tego odchodzi i stosuje się oprawy o napięciu 230V.Ruchome lampy punktowe do łazienki

Wśród punktowych lamp do łazanki występują statyczne oprawy i lampy o ruchomym źródle światłą. Ten drugi rodzaj lamp jest o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem, gdyż mogą rzucać ono zarówno pionowy strumień światłą, jak i pozwolić sobie na skierowanie światłą na wybrany punkt w łazience. Dodatkowo prawy te wyglądają zdecydowanie bardziej efektownie.Jaki IP powinny mieć lampy punktowe w łazience?

Nie każda lampa punktowa w łazience musi posiadać maksymalne IP. W takim pomieszczeniu stosujemy oprawy o różnym IP w zależności od odległości od źródła wody. I tak najwyższa odporność na wilgoć musi być w przypadku opraw bezpośrednio nad źródłem wody, a czym dalej stopień IP może być odpowiednio niższy.