Kategorie

Filtruj według

Producent

Producent

Cena

Cena

  • 69,00 zł - 474,00 zł

Oświetlenie Punktowe do Łazienki. Lampy Łazienkowe. Downlight. Sklep Internetowy - lampa-lampy.pl

Lampy punktowe łazienkowe

Łazienka jest praktycznie jedynym pomieszczeniem, gdzie nie stosuje się lamp wiszących. Są oczywiście wyjątki, które bardziej potwierdzają regułę, niż świadczą o tym, ze coś w tej kwestii się zmienia. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest oświetlenie punktowe do łazienki.

Aktywne filtry

Oświetlenie punktowe do łazienki o wysokim IP

W aranżacji łazienki, równowaga pomiędzy estetyką a praktycznością jest niezwykle istotna. Odpowiednie oświetlenie odgrywa kluczową rolę w tworzeniu funkcjonalnego i komfortowego otoczenia, zwłaszcza w wilgotnych warunkach łazienkowych. Oświetlenie punktowe o wysokim stopniu ochrony IP staje się tu nie tylko źródłem światła, ale również gwarantem bezpieczeństwa i trwałości. Wszystkie nasze lampy łazienkowe w tej kategorii posiadają współczynnik IP o wartości co najmniej 44. Gwarantuje to możliwość bezpiecznego montażu tego tupu opraw w łazience. Zarówno pod względem uszkodzenia oprawy, ale przede wszystkim narażenia naszego zdrowia na niebezpieczeństwo.Kąt padania światła

Kąt padania światła odnosi się do sposobu, w jaki promienie świetlne docierają do powierzchni. To, pod jakim kątem padają, wpływa na to, jak cienie rzucają się na przedmioty oraz na to, jak światło jest odbijane i rozpraszane. W aranżacji wnętrz, znajomość i umiejętne wykorzystanie kąta padania światła może wnieść dużo do estetyki i funkcjonalności pomieszczenia. Kupując lampy punktowe do łazienki należy zwrócić uwagę na jeden ważny szczegół, a mianowicie kąt padania strumienia świetlnego. Często klienci już po montażu dziwią się, ze zakupili oprawy o wąskim strumieniu świetlnym. Dlatego przed zakupem musimy zastanowić się jakie zadanie ma spełniać oprawa, którą chcemy zastosować.Lampy punktowe łazienkowe na 12V, czy 230V?

Oświetlenie łazienkowe punktowe, jakie oferuje nasz sklep z lampami dostępne jest zarówno o napięciu 12V, jak i 230V. Obydwa rodzaje oczywiście są przystosowane do montażu w łazience i tak zabezpieczone, żeby woda nie wdarła się do środka oprawy. Jeszcze kilka lat temu przeważały zarówno oprawy, jak i źródła światłą o napięciu 12V, obecnie jednak już się od tego odchodzi i stosuje się oprawy o napięciu 230V.Ruchome lampy punktowe do łazienki

Wnętrze łazienki, będącej oazą spokoju i relaksu, wymaga dokładnego zbalansowania elementów funkcjonalnych i wizualnych. W tym kontekście, ruchome lampy punktowe stają się niezwykle atrakcyjnym i praktycznym dodatkiem, który nie tylko dostarcza oświetlenia, ale także umożliwia dostosowanie go do indywidualnych potrzeb oraz aranżacyjnych preferencji. Wśród oświetlenia punkowego do łazienki występują statyczne oprawy i lampy o ruchomym źródle światłą. Ten drugi rodzaj lamp jest o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem, gdyż mogą rzucać ono zarówno pionowy strumień światłą, jak i pozwolić sobie na skierowanie światłą na wybrany punkt w łazience. Dodatkowo oprawy te wyglądają zdecydowanie bardziej efektownie. Sprawdź – lampy nad lustro.Jaki IP powinny mieć lampy punktowe w łazience?

Nie każda lampa punktowa w łazience musi posiadać maksymalne IP. W takim pomieszczeniu stosujemy oprawy o różnym IP w zależności od odległości od źródła wody. I tak najwyższa odporność na wilgoć musi być w przypadku opraw bezpośrednio nad źródłem wody, a czym dalej stopień IP może być odpowiednio niższy.