Kategorie

Kinkiety czarne

Na co zwrócić uwagę, przed zakupem czarnego kinkietu?

Kupując kinkiety, najważniejszą sprawą jest oczywiście wygląd, który musi spełnić nasze oczekiwania. Jeżeli już nam się on spodoba musimy się jeszcze upewnić, czy będzie on pasował do stylizacji naszego wnętrza. Nie będzie dobrym pomysłem zastosowanie nowoczesnego czarnego kinkietu w klasycznym salonie. Istotne jest to, żeby sama oprawa stylistycznie była spójna z wnętrzem, w którym chcemy go zamontować.

Aktywne filtry

Jakie cechy powinien posiadać czarny kinkiet?

Czarne oprawy ścienne zazwyczaj nie przepuszczają światłą przez klosz, a światło, które z nich wychodzi pada najczęściej tylko na powietrznię pod nim. Musimy w takim przypadku sprawdzić, czy moc źródła światłą będzie dla nas wystarczająca. Konieczne jest także zastanowienie się jakie funkcje ma spełniać nasz czarny kinkiet. Powinniśmy także zwrócić uwagę na barwę światłą zamontowanych źródeł światłą w oprawie. Jest to mniejszy problem w przypadku opraw z wymiennym źródłem światła, jednak w przypadku modułów LED musimy o tym pomyśleć przed zakupem, gdyż późniejsza zmiana będzie już bardzo kłopotliwa.Uniwersalna kolorystyka.

Podobnie jak w przypadku białych opraw ściennych, tak samo czarne kinkiety doskonale komponują się praktycznie ze wszystkimi innymi odcieniami. Kolor ten jest bardzo uniwersalny i może być doskonałym uzupełnieniem dosłownie w każdym miejscu. Nie musimy w tym przypadku być ekspertami w dziedzinie aranżacji wnętrz i nie popełnimy zapewne żadnej gafy, przy dopasowani oprawy do konkretnego wnętrza.Jakie są atuty czarnych kinkietów?

Czarne kinkiety zaprojektowane są zazwyczaj w nowoczesnej stylizacji. W większości przypadków są to proste oprawy, pozbawione zbędnych ozdobników, nie rzadko od wewnętrznej strony wykończone złotą kolorystyką. Są one doskonałą propozycją do wszystkich pomieszczeń o nowoczesnym wystroju, gdzie będą doskonale komponowały się z resztą pomieszczenia.Gdzie zamontować czarny kinkiet?

Czarne kinkiety można montować praktycznie w każdym miejscu, warto jest jednak to zaplanować przed remontem, ponieważ niezbędne w tym przypadku będzie poprowadzenie przewodów w ścianie. Czynność ta w późniejszym czasie będzie bardzo kłopotliwa. Świetnym pomysłem jest umieszczenie czarnego kinkietu bezpośrednio nad sofą lub fotelem, gdzie będzie bardzo przydatny np. przy czytaniu książek, lub innych czynnościach, które wymagają dodatkowego źródła światła. Projektanci często w swoich aranżacjach planują rozmieszczenie także bezpośrednio przy stole, gdzie jest nie tylko ozdobą, ale i doświetleniem stołu przylegającego do ściany.