Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 240,00 zł - 1 241,00 zł

Lampy Sufitowe z Czujnikiem Ruchu i Zmierzchu. Oświetlenie Zewnętrzne. Sklep Internetowy - lampa-lampy.pl

Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu

Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu są bardzo użytecznym źródłem oświetlenia, które można zastosować praktycznie w każdego typu pomieszczeniu. Choć nie są one wskazane do salonów, pokoi gościnnych, czy jadalnianych, gdzie spędzamy dużo czasu i gdzie powinno się znajdować stałe oświetlenie, sprawdzą się w wielu innych miejscach, szczególnie tych, gdzie rzadziej bywamy.

Aktywne filtry

  • NORDLAND 13,6W LED oprawa z czujnikiem ruchu i zmierzchu - Norlys

    1 240,58 zł

    Funkcjonalny plafon zewnętrzny Nordland 13,6W Led marki Norlys zachwyci swoją jakością nawet najbardziej wymagających. Jest to model, który posiada czujnik ruchu oraz zmierzchu. Znacząco podnosi to komfort użytkowania. Jest to również prosty sposób na to, aby poprawić poziom bezpieczeństwa. Omawiana oprawa świetlna została wykonana z wysokiej klasy komponentów, dzięki czemu posłuży długie lata.

    Proponowana oprawa ścienno-sufitowa występuje w trzech kolorach - białym, grafitowym, aluminium. Oprawę można stosować zarówno jako plafon, jak i kinkiet z czujnikiem ruchu. 

Gdzie stosować lampy sufitowe z czujnikiem ruchu?

Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu i zmierzchu nie są zbytnio efektownym i praktycznym oświetleniem do głównych pomieszczeń w domu. Sposób ich pracy byłby raczej uciążliwością, niż dogodzeniem. Oprawy te mają być przede wszystkim praktyczne. A gdzie takie będą? Wszędzie tam, gdzie jesteśmy tylko przejściowo, czyli domowe korytarze, przedpokoje, schody. Bardzo przydatne są również przed wszelkiego rodzaju wejściami: do piwnicy, garażu, czy pomieszczenia gospodarczego. Oświetlenie sufitowe z czujnikiem ruchu ułatwia komunikację po poszczególnych częsciach domu, a także chroni przed przypadkowym zapomnieniem o wyłączeniu światła. Jak ustawić czujnik ruchu w lampie sufitowej?

Każda lampa sufitowa z czujnikiem ruchu posiada możliwość ustawienia kilku parametrów:

 ∙ zasięgu wyczuwania ruchu – określającego odległość, w jakiej czujnik reaguje na ruch. Zazwyczaj jest on regulowany od kilku do kilkunastu metrów;

 ∙ czasu świecenia – który odpowiada za długość czasu, w jakim lampa pozostaje zapalona od momentu wykrycia ruchu. W zależności od oprawy może to być kilkanaście sekund, a nawet kilka minut;

 ∙ natężenia światła, przy którym się załącza – funkcja przydatna szczególnie w przypadku lamp montowanych na zewnątrz. Dzięki temu oprawa nie załącza się przy wykryciu ruchu w słoneczny dzień, a możliwość korygowania natężenia światła pozwala na dostosowanie zakresu pracy działania do indywidualnych potrzeb.Jak wykonane są lampy sufitowe z czujnikiem ruchu?

Standardowo lampa sufitowa zawierająca czujnik ruchu to płaska, okrągła, bądź kwadratowa oprawa, przeważnie wykonana z tworzywa sztucznego, akrylu, metalu i szkła. Posiada ukryty, niewidoczny dla użytkowników czujnik pod powierzchnią dyfuzora. W przeważającej większości opraw tego typu źródłem światła są zintegrowane diody LED. Bardziej dekoracyjne modele posiadają dodatkowo zewnętrzne podświetlenie LED, bądź inne drobne elementy zdobnicze. Istnieją również lampy zasilane bateryjnie, co pozwala na umiejscowienie ich w miejscach, do których nie mamy doprowadzonego napięcia sieciowego. Lampy takie posiadają jednak ograniczoną moc, a ich eksploatacja wiąże się również z ciągłą wymianą baterii.

Nasz sklep z lampami oferuje szeroki wybór opraw oświetleniowych, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu domu. Posiadamy m.in. lampy sufitowe do kuchni, salonu czy sypialni. Sprawdź i wybierz lampę sufitową z czujnikiem ruchu, bądź postaw na klasyczny model.