Kategorie

Filtruj według

Producent

Producent

Cena

Cena

  • 149,00 zł - 1 276,00 zł

Lampy Sufitowe z Czujnikiem Ruchu i Zmierzchu. Oświetlenie Zewnętrzne. Sklep Internetowy - lampa-lampy.pl

Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia przenika niemal każdy aspekt naszego życia, lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu staje się wyrazem inteligentnego designu, funkcjonalności oraz zwiększonego poziomu bezpieczeństwa. To rozwiązanie, które łączy w sobie estetykę, oszczędność energii i zdolność do dynamicznego reagowania na otoczenie.

Aktywne filtry

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Lampy LED z czujnikiem ruchu zewnętrzne są wyjątkowym przykładem, jak technologia może znacząco poprawić nasze doświadczenia w przestrzeniach zewnętrznych. Dzięki wbudowanym czujnikom ruchu, te lampy aktywują się automatycznie w momencie wykrycia ruchu w ich pobliżu

Bezpieczeństwo jest jednym z kluczowych aspektów, które czynią lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu niezastąpionymi. Gdy zapada zmrok lub po zmroku ktoś zbliża się do naszego domu, oświetlenie automatycznie się włącza, eliminując potencjalne ciemne zakamarki, które mogą stanowić ryzyko. To nie tylko sprawia, że wchodzenie i wychodzenie z domu staje się bardziej komfortowe, ale także działa odstraszająco na potencjalnych włamywaczy.Gdzie stosować lampy z czujnikiem ruchu?

Lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu nie są zbytnio efektownym i praktycznym oświetleniem do głównych pomieszczeń w domu. Sposób ich pracy byłby raczej uciążliwością, niż dogodzeniem. Oprawy te mają być przede wszystkim praktyczne. A gdzie takie będą? Nie tylko na zewnątrz, ale wszędzie tam, gdzie jesteśmy tylko przejściowo, czyli domowe korytarze, przedpokoje, schody. Bardzo przydatne są również przed wszelkiego rodzaju wejściami: do piwnicy, garażu, czy pomieszczenia gospodarczego. Lampa LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu ułatwia komunikację po poszczególnych częsciach domu, a także chroni przed przypadkowym zapomnieniem o wyłączeniu światła. Jak ustawić czujnik ruchu w lampie sufitowej?

Każda lampa na czujnik ruchu posiada możliwość ustawienia kilku parametrów:

  • - zasięgu wyczuwania ruchu – określającego odległość, w jakiej czujnik reaguje na ruch. Zazwyczaj jest on regulowany od kilku do kilkunastu metrów;
  • - czasu świecenia – który odpowiada za długość czasu, w jakim lampa pozostaje zapalona od momentu wykrycia ruchu. W zależności od oprawy może to być kilkanaście sekund, a nawet kilka minut;
  • - natężenia światła, przy którym się załącza – funkcja przydatna szczególnie w przypadku lamp montowanych na zewnątrz. Dzięki temu oprawa nie załącza się przy wykryciu ruchu w słoneczny dzień, a możliwość korygowania natężenia światła pozwala na dostosowanie zakresu pracy działania do indywidualnych potrzeb.Jak wykonane są lampy sufitowe z czujnikiem ruchu?

Standardowo lampa z czujnikiem ruchu to płaska, okrągła, bądź kwadratowa oprawa, przeważnie wykonana z tworzywa sztucznego, akrylu, metalu i szkła. Posiada ukryty, niewidoczny dla użytkowników czujnik pod powierzchnią dyfuzora. W przeważającej większości opraw tego typu źródłem światła są zintegrowane diody LED. Bardziej dekoracyjne modele posiadają dodatkowo zewnętrzne podświetlenie LED, bądź inne drobne elementy zdobnicze. Istnieją również lampy zasilane bateryjnie, co pozwala na umiejscowienie ich w miejscach, do których nie mamy doprowadzonego napięcia sieciowego. Lampy takie posiadają jednak ograniczoną moc, a ich eksploatacja wiąże się również z ciągłą wymianą baterii.

Nasz sklep z lampami oferuje szeroki wybór opraw oświetleniowych, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu domu. Posiadamy m.in. lampy sufitowe do kuchni, salonu czy sypialni. Sprawdź także: