Kategorie
Lampy z Czujnikiem Ruchu i Zmierzchu na Zewnątrz, do Ogrodu, na Taras | Sklep Internetowy - lampa-lampy.pl

Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu

Niezwykle funkcjonalne sufitowe lampy z czujnikiem ruchu są bardzo użytecznym źródłem oświetlenia, które można zastosować praktycznie w każdego typu pomieszczeniu. Zgoda, nie są one wskazane do salonów, pokoi gościnnych, czy jadalnianych, gdzie spędzamy dużo czasu i gdzie powinno się znajdować stałe oświetlenie. Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu z powodzeniem jednak sprawdzą się w wielu innych miejscach, szczególnie tych, gdzie rzadziej bywamy.Gdzie stosować lampy sufitowe z czujnikiem ruchu?

Tego typu lampy sufitowe nie są zbytnio efektownym i praktycznym oświetleniem do głównych lokali naszych mieszkań. Wiąże się to z tym, że sposób ich pracy byłby raczej uciążliwością, niż dogodzeniem, jak również z tym, że producenci nie przykładają dużej wagi do wyjątkowości ich wzorów, czy kształtów. Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu mają być przede wszystkim praktyczne. A gdzie takie będą? Wszędzie tam, gdzie jesteśmy tylko przejściowo, czyli domowe korytarze, przedpokoje, schody. Bardzo przydatne są również przed wszelkiego rodzaju wejściami: do piwnicy, garażu, czy pomieszczenia gospodarczego. Dzięki zastosowaniu lamp sufitowych z czujnikiem ruchu, łatwiej jest coś przenieść bez konieczności używania wyłącznika i odkładania trzymanych w rękach przedmiotów. Nie zapomnimy również nigdy o wyłączeniu oświetlenia, ponieważ nastąpi to automatycznie. Dzięki temu nie narazimy się przez nieuwagę, czy gapiostwo na dodatkowe koszty związane z elektrycznością. Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo. Wykorzystanie bowiem lamp sufitowych z czujnikiem ruchu w ogrodzie, czy przed wejściem, będą działały odstraszająco na potencjalnego złodzieja.

Aktywne filtry

  • NORDLAND 13,6W LED oprawa z czujnikiem ruchu i zmierzchu - Norlys

    1 240,58 zł

    Funkcjonalny plafon zewnętrzny Nordland 13,6W Led marki Norlys zachwyci swoją jakością nawet najbardziej wymagających. Jest to model, który posiada czujnik ruchu oraz zmierzchu. Znacząco podnosi to komfort użytkowania. Jest to również prosty sposób na to, aby poprawić poziom bezpieczeństwa. Omawiana oprawa świetlna została wykonana z wysokiej klasy komponentów, dzięki czemu posłuży długie lata.

    Proponowana oprawa ścienno-sufitowa występuje w trzech kolorach - białym, grafitowym, aluminium. Oprawę można stosować zarówno jako plafon, jak i kinkiet z czujnikiem ruchu. 

Jak ustawić czujnik ruchu w lampie sufitowej?

Każda lampa sufitowa z czujnikiem ruchu posiada możliwość ustawienia kilku parametrów:

  • zasięgu wyczuwania ruchu,
  • czasu świecenia,
  • natężenia światła przy którym się załącza.

Zasięg określa nam odległość w jakiej czujnik gotowy jest wykryć ruch. Z reguły jest on regulowany w zakresie od kilku do kilkunastu metrów. Jest to bardzo przydatny parametr, ponieważ pozwoli nam zawęzić, bądź odpowiednio rozszerzyć obszar w którym pojawienie się ruchu spowoduje włączenie lampy. Wszystkie lampy sufitowe z czujnikiem ruchu posiadają także nastawny czas świecenia. Jego minimalne wartości to kilkanaście sekund, które pozwolą na wykonanie prostej czynności, takiej jak otworzenie drzwi, czy przejście do następnego oświetlonego miejsca. Czas ten może przyjmować wartości nawet do kilku minut w zależności od rodzaju oprawy. Dla lamp montowanych na zewnątrz bardzo ważne jest również odpowiednie ustawienie natężenia światła przy którym lampa zaczyna działać. Bezsensowne byłoby przecież załączanie się oprawy przy wykryciu ruchu w słoneczny dzień. W łatwy sposób możemy to korygować aktywując lampę przy zapadającym mroku, zmierzchu, czy dopiero w kompletnej ciemności.

Jak wykonane są lampy sufitowe z czujnikiem ruchu?

Standardowo lampa sufitowa zawierająca czujnik ruchu to płaska, okrągła, bądź kwadratowa oprawa, przeważnie wykonana z tworzywa sztucznego, akrylu, metalu i szkła. Lampa posiada ukryty, niewidoczny dla użytkowników czujnik pod powierzchnią dyfuzora. W przeważającej większości opraw tego typu źródłem światła są zintegrowane diody led. Bardziej dekoracyjne modele posiadają dodatkowo zewnętrzne podświetlenie led, bądź inne drobne elementy zdobnicze. Istnieją również lampy zasilane bateryjnie, co pozwala na umiejscowienie ich w miejscach do których nie mamy doprowadzonego napięcia sieciowego. Lampy takie posiadają jednak ograniczoną moc, a ich eksploatacja wiąże się również z ciągłą wymianą baterii. Lampę sufitową z czujnikiem ruchu można również stworzyć samemu. Nie jest to zbyt skomplikowane, należy tylko zakupić zewnętrzny czujnik i odpowiednio podpiąć go pod standardową oprawę. Ma to swoje zalety, ponieważ stwarza możliwości montażu wymarzonej lampy i stworzenie z niej lampy działającej na ruch. Minusem jest tutaj konieczność estetycznego ukrycia czujki obok oprawy, ewentualnie dyskretny montaż w jej obudowie.