Kategorie

Kinkiety do pokoju dziecięcego

Jakie powinny być kinkiety do pokoju dziecięcego?

Kinkiety, które chcemy zamontować w pokoju dziecka obowiązkowo powinny spełniać dwa wymogi. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo, które jest bardzo istotne w pomieszczeniu naszych milusińskich. Innym ważnym czynnikiem jest komfort użytkowania. Tak więc po pierwsze lampy takie nie mogą mieć ostrych krawędzi, które są bardzo niebezpieczne dla dzieci i z całą pewnością używając je się skaleczą. Dodatkowo w oprawach tego typu nie mogą występować małe elementy, które dziecko mogłaby połknąć. Kolejną ważną sprawą jest sposób wykonania kinkietów, chodzi tu zwłaszcza o zastosowanie farb i lakierów, które mogą być toksyczne. W przypadku lamp dla dzieci oprawy powinny spełniać bardziej rygorystyczne wymogi, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania najmniejszych dzieci. Dodatkowo kinkiety do pokoju dziecięcego muszą być tak zaprojektowane, żeby ich włączenie było bardzo proste. Musi sobie z tym poradzić kilkulatek, więc musi to być naprawdę łatwe. Takie cechy spełniają wszystkie modele oferowane przez markowych producentów.

Aktywne filtry

Energooszczędne kinkiety do pokoju dziecięcego.

W przypadku pokoju dziecka warto zastosować energooszczędne źródła światła z dwóch powodów. Pierwszy jest związany z tym, że są znacznie tańsze w eksploatacji. Innym względem jest znacznie mniejsze nagrzewanie się żarówek, co w przypadku dzieci jest elementem bardzo istotnym. Dotknięcie rozgrzanej żarówki jest mało przyjemne dla dorosłej osoby, tym bardziej w przypadku dzieci, nie możemy sobie pozwolić, żeby taka sytuacja miała miejsce.Kinkiety dla chłopców i dla dziewczynek.

Znacznie inne kinkiety oferowane są dla chłopców i dla dziewczynek. W przypadku małych gentelmanów dominującym jest kolor niebieski, natomiast dla małych dam od zawsze najpopularniejszym jest kolor różowy. Istnieją jednak także kolorystyki wspólne dla obu grup, są to zazwyczaj kombinacje żywych barw, które tworzą ciekawe kompozycje. Jeżeli chodzi o kształt kinkietów do pokoju dziecięcego, to dla panów najczęściej oferowane są oprawy o kształcie samochodów i samolotów, a w przypadku pań dominujące są oprawy z motywem wróżek, motyli i laleczek. Popularne są również modele uniwersalne zdobione misiami, gwiazdkami, a także dinozaurami i konikami, czy też najpopularniejszymi w ostatnich latach sówkami.