Lampy StiffelPokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

Lampy Stiffel

Marka Stiffel założona została w 1932 roku w Chicago. Produkty Stiffel to bardzo ekskluzywne lampy, które doskonale komponują się z pomieszczeniami zaprojektowanymi w klasycznym stylu. Do niedawna oprawy amerykańskiego producenta nie były dostępne na europejskim rynku i trzeba było je zamawiać indywidualnie w USA.


Od 2013 roku lampy Stiffel dostępne są także w Polsce, co bardzo zwiększyło wygodę zakupu i bardzo skróciło czas realizacji zamówienia. Pomimo krótkiego czasu gościnności marki Stiffel na naszym rynku, lampy tego producent  cieszą się już sporym zainteresowaniem wśród klientów.


 zajmuje się wyłącznie produkcją lamp stołowych i podłogowych. Oprawy oświetleniowe marki Stiffel to prawdziwy majstersztyk oświetleniowego rzemiosła. Na uwagę zasługuje zwłaszcza niezwykła precyzja wykonania nawet najmniejszych detali, a także zastosowanie najwyższej jakości materiałów, co przekłada się na wysoką jakość oferowanych opraw oświetleniowych. Podstawy lamp Stiffel są odlewane z matulu, a następnie ręcznie obrabiane przez mistrzów rzemiosła, co sprawia, że każda lampa posiada wyjątkowy indywidualny charakter. Na koniec tak przygotowana podstawa jest wielokrotnie polerowana, do czasu uzyskania wyjątkowej struktury powierzchni. „Wisienką na torcie” w lampach Stiffel są ręcznie wykonywane abażury, ze specjalnie wyselekcjonowanych, najwyższej jakości tkanin. Najczęściej stosowanymi materiałami są jedwab, atłas, rzadziej bawełna lub len.


Projektanci lamp Stiffel inspirację czerpią z dzieł sztuki renesansowej architektury. Wszystkie lampy są unikalne, a wiele wzorów marki Stiffel jest chronionych prawem autorskim. Kolekcja lamp składa się tylko z 24 modeli, jednak duża popularność opraw najprawdopodobniej spowoduje powiększenie oferty o kolejne modele już w przyszłorocznej ofercie producenta.