Lampy wiszące

Lampy wiszące, to zazwyczaj główne, a niekiedy jedyne oświetlenie pomieszczeń mieszkalnych, biur, czy różnego rodzaju sal. Z uwagi na to jego dobór ma istotne znaczenie w kwestii odpowiedniego oświetlenia pomieszczenia. Różnorodność typów, stylów oraz bogata kolorystyka współczesnych producentów oświetlenia sprawia, że projektanci wnętrz maja pełne pole do popisu wkomponowując lampy wiszące w architekturę dzisiejszych mieszkań.

Ostatnimi czasy powraca moda na klasyczne żyrandole, które z powodzeniem zastępują w stylowo urządzonych pomieszczeniach nowoczesne lampy wiszące. Wieloświeczkowe konstrukcje najczęściej występują w tradycyjnym kolorze starego brązu i mosiądzu lub nieco nowocześniejszym chromie. W zależności od potrzeb oraz wielkości pomieszczenia w tego rodzaju lampach wiszących można odpowiednio dobierać ilość punktów świetlnych od trzech do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu źródeł światła. Żyrandole najczęściej produkowane są w całych rodzinach, rzadziej jako oddzielne lampy wiszące, przez co łatwo można je dopasować do innego typu opraw.

Nie oznacza to jednak, że mniej popularne są nowoczesne lampy wiszące, najczęściej montowane bezpośrednio nad stołem w salonie. Różnorodność tego typu opraw wiszących jest niewyobrażalna. Pomijając kolorystykę można rozróżnić zwisy o różnych kształtach, wielkościach, czy punktach świetlnych. Wszystkie lampy wiszące posiadają regulacje wysokości, czy to poprzez ukrycie zwieszenia w puszce przytwierdzanej do sufitu, czy to poprzez usunięciu kilku ogniw łańcucha w przypadku żyrandoli.

Produkując lampy wiszące stosuje się bogatą gamę materiałów. Najczęściej w tej branży używa się metal i szkło, jednak nie są to jedyne surowce stosowane przy wytwarzaniu lamp sufitowych. Możemy tutaj spotkać także drewno, akryl, kamienie szlachetne a nawet srebro i złoto. Zastosowanie tak wykwintnych materiałów zwiększa atrakcyjność przedmiotów, a także w połączeniu z perfekcyjnym wykonaniem sprawia, że stają się produktami niezwykle ekskluzywnymi. 

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 877 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 877 elementów