Kategorie

Kinkiety do przedpokoju

Jakie powinny być kinkiety w przedpokoju?

Wbrew pozorom kinkiety do przedpokoju są znacznie ważniejsze, niż nam się to wydaje. Jest to pomieszczenie, które rzuca się w oczy na samym początku po przekroczeniu progu domu. Jest to miejsce, w którym witamy gości, a wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dlatego warto tutaj poświecić trochę więcej czasu na dobór idealnej oprawy, która nas zadowoli, a także zachwyci odwiedzające nas osoby. Nie powinniśmy kierować się tylko ceną, gdyż nieciekawe kinkiety w przedpokoju mogą negatywnie wpłynąć na oceną całego domu.Czy kinkiet do przedpokoju powinien być spójny z resztą pomieszczeń?

Korytarz tak naprawę jest częścią salonu do którego zazwyczaj prowadzi, dlatego nie powinniśmy stosować w tym pomieszczeniu opraw stylistycznie odbiegających od lamp zamontowanych w pozostałych wnętrzach. Fatalnym wyborem będzie użycie nowoczesnego chromowanego kinkietu do przedpokoju w sytuacji, gdy w pozostałych pokojach zastosowaliśmy klasyczne oprawy. Nie muszą to być oczywiście lampy z tej samej rodziny, jednak powinny one tworzyć spójną całość.

Aktywne filtry

Jakie powinny być kinkiety do przedpokoju?

Przedpokój jest dość nietypowym pomieszczenie, które zazwyczaj jest niewielkie i często bardzo wąskie. W związku z tym kinkiety, które tutaj zastosujemy nie powinny zbytnio odstawać od ściany. W przypadku nowoczesnych kinkietów do przedpokoju jest to zadanie łatwe, gdyż wiele jest takich opraw na rynku. Mam tu na myśli między innymi oprawy architektoniczne, które doskonale sprawdzają się w tego typu pomieszczeniach. Trochę trudniejsze zadanie czeka nas w przypadku klasycznych kinkietów do przedpokoju, jednak i w tym przypadku znajdziecie Państwo w naszej ofercie wile opraw, które spełniają te wymogi.Przedpokój z lustrem.

Posiadając lustro w korytarzu powinniśmy w jego pobliżu zastosować oprawy ścienne. Kinkiety w przedpokoju przy lustrze powinny być umieszczone symetrycznie po obu stronach. Jest to konieczne w celu prawidłowego oświetlenia twarzy, a złe rozmieszczenie spowoduje zafałszowanie odbicia. Lutro w przedpokoju często używane jest do poprawy makijażu przed wyjściem z domu i powinno ono spełniać swoją funkcję. W związku z tym światło powinno być dosyć mocne, tak aby każdy element twarzy był dobrze widoczny. Jest to mały problem, gdyż w przedpokoju najczęściej stosuje się kinkiety o małym natężeniu światła, które pełnia rolę klimatycznego, delikatnego oświetlenia. Rozwiązaniem tego problemu jest u życie ściemnianych źródeł światłą, które przy pełnej mocy będą spełniały swoje funkcje przy makijażu, a ściemnione doskonale odnajdą się jako oprawy dekoracyjne.