Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 154,00 zł - 2 939,00 zł

Lampy ogrodowe Maytoni | Dobre Ceny | Sklep Internetowy - lampa-lampy.pl

Lampy ogrodowe Maytoni

Czym się kierować przy wyborze lamp do ogrodu?

Idealnie zaprojektowany ogród to taki w którym nie tylko znajdują się piękne iglaki, przycięte perfekcyjnie krzewy i zielona trawa, ale także dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe. Doskonale nadają się do tego między innymi lampy ogrodowe Maytoni, które nie tylko elegancko się prezentują, ale przede wszystkim spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, pozwalające na bezpieczną prace urządzenia w trudnych warunkach atmosferycznych.

Aktywne filtry

Jaka powinna być dobra lampa ogrodowa?

Tak jak wspomniano powyżej lampy ogrodowe powinny być przede wszystkim tak wykonane, aby gwarantowały użytkownikom bezpieczne użytkowanie. Najważniejszym zabezpieczeniem w przypadku tego typu oświetlenia jest odporność na przenikanie wilgotności do wnętrza oprawy. Zakłada się że minimalny współczynnik IP, który pozwala na zastosowanie lampy na zewnątrz wynosi 44. Jest to wartość dla takich opraw jak latarnie, słupki, czy też lampy ścienne. Przy montażu opraw najazdowych lub lamp montowanych w oczkach wodnych lub basenach musi on być odpowiednio wyższy, gdyż muszą być one przystosowane do ciągłej pracy w wodzie. W przypadku lamp ogrodowych Maytoni możemy wskazać oprawę najazdową Limo, która doskonale się do tego nadaje. Lampa Limo posiada IP:65 co pozwala użyć ją właśnie do takich zadań, posiadając pewność, że nie zagraża ona naszemu bezpieczeństwu. Względy techniczne to jednak dopiero połowa sukcesu w przypadku oświetlenia ogrodowego, równie ważne są walory estetyczne, które wpływają na efekt wizualny, który zazwyczaj jest dla klientów najważniejszy.

Oferta lamp ogrodowych Maytoni jest szeroka, znajdziemy tutaj:Jak zaprojektować ogród?

Przy projektowaniu ogrodu, bardzo ważną kwestią jest rozmieszczenie opraw oświetleniowych w konkretnych miejscach. Czynność tą musimy wykonać na samym początku, aby w późniejszym czasie nie być narażonym na bardzo kłopotliwe przenoszenie instalacji elektrycznej. Mam tu na myśli nie tylko ściany zewnętrzne, gdzie zmiana miejsca montażu wiąże się z wykuwaniem otworów w celu położenia nowych przewodów. Również w przypadku zmiany lokalizacji lamp stojących konieczne jest ułożenie nowych przewodów zasilających, co wiąże się z rozkopywaniem trawnika.