Plafony

Plafony to dość specyficzna grupa opraw oświetleniowych. To nie tylko tradycyjne, proste w konstrukcji, najczęściej okrągłe oprawy sufitowe, które rzadko znajdują miejsce w salonach, a częściej w pomieszczeniach typu przedpokój , łazienka itp. Przez plafony rozumiemy ogół lamp sufitowych, które na sztywno są przytwierdzone do sufitu. Są to często piękne plafony klasyczne, w których ruchomy łańcuch zamieniono na stałą konstrukcję.

Bardzo często wiele firm oświetleniowych produkuje oprawy sufitowe w dwóch wersjach – jako lampę wisząca zwisającą na sznurze, bądź łańcuchu oraz właśnie jako plafon, na sztywno przytwierdzony do sufitu. Takie rozwiązanie ma głównie na celu możliwość zastosowania opraw w niższych pomieszczeniach, gdzie lampa wisząca zwisałaby zbyt nisko, przeszkadzając w swobodnym poruszaniu się użytkownikom. Choć nie jest to jedyny powód produkcji plafonów, wiele osób po prostu preferuje tego typu stabilne konstrukcje bez zbędnych zwieszeń i ruchomych elementów nad głową. Jak w każdym rodzaju lamp, również wśród plafonów rozróżniamy dwa główne style: plafony klasyczne oraz plafony nowoczesne. Dzięki temu mogą one być stosowane w stylowych wnętrzach, jak i nowatorskich aranżacjach.

Przed remontem lub urządzaniem mieszkania warto się zastanowić nad zamontowaniem plafonu, gdyż tego typu oświetlenie może być ciekawym rozwiązaniem i alternatywą dla zwisających lamp sufitowych. Dodatkowym atutem tego typu oświetlenia jest zamontowanie źródła światła w najwyższym punkcie pomieszczenia, co ma znaczący wpływ na rozsyłanie strumienia świetlnego, które w takim przypadku rozchodzi się pod zdecydowanie większym stopniu niż np. w lampach wiszących skierowanych ku dołowi. Zastosowanie plafonu gwarantuje równomierne oświetlenia w całym pomieszczeniu, co jest bardzo istotne w przypadku, gdy jest on głównym źródłem światłą. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą plafonów dostępnych w naszym sklepie internetowym, zarówno w wydaniu klasycznym, jak i nowoczesnym.  

Plafony Jest 139 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 139 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 139 elementów