Lampy łazienkowe

Przy projektowaniu oświetlenia łazienki należy pamiętać o specyficznych warunkach w jakich będą pracowały oprawy oświetleniowe. Lampy łazienkowe muszą mieć odpowiednio wysokie IP, w zależności od usytuowania i możliwości kontaktu z wodą. Najlepiej gdyby również działały na obniżone napięcie – 12V. Nie należy w tej sytuacji lekceważyć zaleceń producenta, gdyż skutki niewłaściwego użytkowania tego rodzaju oświetlenia może być bardzo ryzykowne, a w skrajnej sytuacji może skończyć się nawet śmiercią.

Oprócz względów bezpieczeństwa innym istotnym czynnikiem jest odpowiednie usytuowanie lamp łazienkowych, tak aby pomagały w typowych czynnościach wykonywanych w łazience tj. nakładanie makijażu, golenie się, czesanie itp. Należy pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu opraw wokół lustra, tak aby nie pojawiały się cienie na twarzy utrudniające nam dokładne wykonanie tychże czynności. Ważny jest też właściwy dobór mocy poszczególnych lamp łazienkowych, tak, aby nie były zbyt rażące, a z drugiej strony aby pewne miejsca nie były niedoświetlone. W tym celu w lampach łazienkowych najczęściej stosuje się mleczne klosze, które zmiękczają światło.

Mając na uwadze spełnienie tych wymogów bezpieczeństwa oraz funkcjonalności kolejnym kryterium wyboru lamp łazienkowych jest oczywiście ich rodzaj i wygląd. Najpopularniejszymi lampami łazienkowymi są klasyczne plafony sufitowe oraz kinkiety rozmieszczane wokół lustra. Dla nowoczesnych wnętrz godne uwagi są oczka stropowe montowane w podwieszanych sufitach, w których jako źródło światła najczęściej stosuje się lampy led.. W ostatnim czasie bardzo modne jest stosowanie w tego typu wnętrzach żyrandoli w stylu klasycznym lub kryształowych. Prym w tym wiodą zwłaszcza projektanci wnętrz, którzy bardzo chętnie wykorzystują designerskie żyrandole w swoich wizjach łazienek. Klienci nierzadko wzbogacają również oświetlenie łazienkowe ledowymi taśmami LED, które służą do podkreślenia elementów dekoracyjnych. Zabieg taki tworzy niebywale okazały efekt, który tworzy wspaniały klimat w pomieszczeniu. 

Lampy łazienkowe Jest 73 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 73 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 73 elementów