Jak zamontować żyrandol bez ryzyka i stresu?

Aranżowanie mieszkania czy domu wymaga między innymi zainwestowania w odpowiednie oświetlenie. Jak zamontować żyrandol tak, by cała taka konstrukcja była w pełni bezpieczna? Jeśli poszukujesz odpowiedzi na to pytanie, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. 

Jak zamontować żyrandol do sufitu? Podpowiadamy

Kluczowym punktem oświetleniowym w wielu domach i mieszkaniach jest żyrandol. Trudno wyobrazić sobie salon czy sypialnie właśnie bez takiego elementu. Planowanie systemu oświetleniowego musi zatem uwzględniać właśnie zamontowanie żyrandolu. Jak jednak tego dokonać? Proces taki na szczęście nie jest trudny — w wielu przypadkach można to zrobić samodzielnie; należy jednak kierować się kilkoma ważnymi zasadami

Pierwszym krokiem, mającym ścisły związek z bezpieczeństwem, jest wyłączenie całego obwodu elektrycznego. Przewód wystający z sufitu nie może pod żadnym pozorem być pod napięciem! Rozłączenie obwodu dokonuje się poprzez przestawienie dźwigni wyłącznika na tablicy bezpiecznikowej. Warto wyłączyć wszystkie obwody, by mieć gwarancję, że nie dojdzie do żadnej niepożądanej sytuacji. To, czy w danym przewodzie płynie prąd, można również zweryfikować za pomocą próbnika, który dostępny jest praktycznie w każdym sklepie z elektryką

Następnym krokiem jest zaznaczenie bezpośrednio na suficie miejsca, z którego ma zwisać zakupiony żyrandol. Musi ono być dostatecznie blisko przewodu, by żaden kabelek nie wystawał — jest to zwyczajnie nieestetyczne. 

Jak powiesić żyrandol — dalsze wskazówki

Po wybraniu dobrego miejsca na to, by zamontować żyrandol, konieczne będzie wywiercenie otworu na kołek rozporowy. Rozmiar stworzonej w ten sposób dziury powinien być dopasowany do oprawy, jaką posiada dany żyrandol. Zazwyczaj jest to otwór o średnicy od 4 do 5 mm. W przygotowanym w ten sposób otworze umieszczamy haczyk, na którym zawiśnie żyrandol. Następnie z przewodu elektrycznego należy odciąć izolację – przynajmniej na tyle, by odsłonić około centrymetr z żył kabla. Należy je wsunąć do kostki połączeniowej i zacisnąć śrubami; warto jeszcze dodatkowo się upewnić, czy są one dobrze zamontowane.

W przygotowanej w ten sposób oprawie umieszczamy źródło światła; następnie włączamy wyłączone wcześniej obwody na tablicy rozdzielczej. W ten właśnie prosty sposób możemy cieszyć się doskonale zamontowanym żyrandolem w naszym domu bądź mieszkaniu.

Jeśli chcesz zakupić takie żyrandole, które będą świetnie pasowały do stylu całego pomieszczenia, to konieczenie zapoznaj się z naszą ofertą. Jako znany w całej Polsce sklep z lampami, proponujemy klientom wyłącznie modne i praktyczne elementy oświetleniowe. Jakie przedmioty można u nas znaleźć? Rozbudowany asortyment obejmuje między innymi:

Współpraca z nami to gwarancja całkowitego zadowolenia! Oferujemy nowoczesne rozwiązania, które sprawdzą się praktycznie w każdej przestrzeni. Zakupy w naszym sklepie to także możliwość oszczędzenia. Nasza lampy oraz żyrandole są bowiem dostępne w naprawdę korzystnych cenach.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *