Galeryjki nie tylko do oświetlania dzieł sztuki

lampa ścienna

Galeryjki to eleganckie lampy ścienne, których głównym zadaniem jest ekspozycja konkretnych elementów umieszczonych w pomieszczeniu. Ich nazwa pochodzi od faktu, że były one wykorzystywane najczęściej do oświetlania obrazów, rzeźb i innych rodzajów dzieł sztuki. Jeszcze do niedawna galeryjki były lampami, które wykorzystywano jedynie w klasyczny sposób. W takiej były również utrzymane stylistyce. Ten trend jednak powoli zmienia się, a do sklepów z oświetleniem producenci coraz częściej wprowadzają lampy nowoczesne, które sprawdzą się nie tylko do oświetlania eksponatów stworzonych przez artystów.

Galeryjki — gdzie można je stosować?

Tak naprawdę galeryjki zastosować można wszędzie tam, gdzie chcemy doświetlić przestrzeń i podkreślić konkretny element w pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się jednak nie tylko do dzieł sztuki, ale również w przestrzeniach nowoczesnych, których główną ozdobą są galerie zdjęciowe, czy też powiększające przestrzeń lustra. Lampy ścienne w typie galeryjek można również zamontować na ścianach korytarza, dzięki czemu uzyskamy ciekawy, lekko tajemniczy i nastrojowy efekt.

Galeryjki klasyczne

Nie tylko we wnętrzach klasycznych

Współcześnie dostępne w sklepach z oświetleniem galeryjki, sprawdzą się nie tylko we wnętrzach klasycznych. Producenci coraz bardziej skłaniają się w stronę designu nowoczesnego, industrialnego, który dominuje przestrzenie miejskie i jest jednym z najchętniej (obok stonowanego stylu skandynawskiego) wybieranym typem w aranżacji wnętrz. Przykładem lampy-galeryjki, która doskonale sprawdzi się w loftowym, postindustrialnym wnętrzu będzie ta zamieszczona tutaj. Będzie doskonała zarówno do oświetlenia kluczowych miejsc w pomieszczeniu, jak i tworzenia nastroju.

Jeśli poszukujesz galeryjki, która utrzymana jest w surowym designie i nie nawiązuje mocno do konkretnego stylu, to powinieneś/aś zapoznać się z tą propozycją galeryjki.

Galeryjka w nowoczesnym wydaniu

Więcej światła!

Galeryjki to z całą pewnością bardzo elegancki element wystroju każdego wnętrza. Podkreślone ich światłem mogą być nie tylko niewielkie przedmioty, ale również większe przestrzenie. Te szerokie galeryjki sprawdzą się w sytuacji, gdy zależeć Ci będzie na dostarczeniu większej ilości światła nad telewizor, duże lustro, czy też kanapę.

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *