Piękne wzory lamp stołowych

Lampa to urządzenie potrzebne w każdym domu. Poza praktycznym zastosowaniem lampy stołowe mogą stać się piękną ozdobą wnętrz. Wystarczy, że materiał, kolorystyka i kształt danego modelu będzie dopasowany do naszego gustu. Na szczęście na rynku różnorodność tego typu produktów jest ogromna. Przyjrzyjmy się kilku różnym modelom lamp. Być może znajdziemy produkt, który pokaże nasz pokój w zupełnie nowym świetle?

Nasz styl, a więc nasz wybór

Zacznijmy od abażurów z tkaniny. Dla wielu użytkowników mają one więcej uroku niż pokrewne modele z innych materiałów. Według nich świetnie pasują do wnętrz, które wyposażone są w meble obite tkaniną. To miły dla oka widok, gdy sofa, fotele i poszczególne elementy tworzą harmonijne piękno. Dla przykładu lampy takie sprawdzą się jako uzupełnienie wnętrza salonu w stylu hiszpańskim bądź nowojorskim. Zwolennicy wnętrz klasycznych mogą chcieć wybrać dla siebie jedną z lamp tego typu. Najlepiej wybrać wzór tkaniny, który pasował będzie do reszty mebli.

Lampy z ceramicznymi podstawami mogą być pięknym i funkcjonalnym dodatkiem do sypialni. Lampka taka nie tylko świetnie prezentować będzie się w naszej sypialni, ale też spełni doskonale swoją funkcję, gdy przebudzeni w nocy będziemy musieli sięgnąć po coś do szafek. Te, które są małe, poręczne można umieścić w dowolnej części pokoju. Jeżeli wybierzemy odpowiedni kształt i kolor podstawy ceramicznej, to okaże się, że będzie ona pasować do wnętrz nowoczesnych i klasycznych. Ceramika jest ponadczasowa.

Lampy witrażowe to szczególna kategoria. Światło przedostające się przez ozdobne wzory nadaje im jeszcze większego piękna w oczach obserwatora. Wzory na takich lampach są bardzo zróżnicowane. Będą świetnym dodatkiem do sypiań, jadalni lub niektórych salonów. Głównie znajdą one swoje zastosowanie w stylach klasycznych. Szczególnie orientalnych (japońskim i koreańskim). Wyobraźmy sobie, jak pozytywne wrażenie wywrze na nas i naszych gościach piękny orientalny wzór na lampie tego typu w naszej sypialni.

Tagi: , ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *