Niski strop, to nie problem – plafony alternatywą dla lamp wiszących

Dopasowanie oświetlenia dla pomieszczeń, które charakteryzują się niskim stropem, może być nie lada problemem. Zwłaszcza gdy usilnie staramy się dobrać lampę wisząca. Jednak nie musimy rezygnować z oświetlenia sufitowego na rzecz podłogowego, czy też innych jego rodzajów. Nasze pomieszczenie może być odpowiednio doświetlone przy pomocy plafonów.

Wiszące żyrandole nie dla każdego pomieszczenia

Wybierając źródło światła sztucznego do pomieszczenia w reprezentacyjnej części mieszkania, bądź domu chcemy wybrać takie, które będzie prezentować się elegancko i okazale. Decyzja o zakupie żyrandola — który z pewnością przyciągać będzie uwagę gości i stanowić często główny punkt całego pokoju — może być utrudnione, gdy chcemy zamontować go w niskim pomieszczeniu. Szczególnym kłopotem będzie dla nas dopasowanie takiego typu oświetlenia do salonów i jadalni, w których to centralnym miejscu znajduje się stół. Będzie on dodatkowo ograniczał przestrzeń, którą moglibyśmy wykorzystać swobodnie na żyrandol.

Plafony — alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia sufitowego

Współczesne plafony w niczym nie przypominają tych, które znamy z typowych aranżacji lat 50. ubiegłego wieku. Są one niezwykle eleganckie, a dostępne w sklepach szerokie wzornictwo daje naprawdę ogromne możliwości ich dopasowania do praktycznie każdego typu wnętrz.

Czym te lampy sufitowe górują nad tradycyjnymi żyrandolami? Bez wątpienia tym, że nie stawiają przed nami ograniczeń w zakresie dostępnej przestrzeni. Plafony — nawet te najbardziej bogato zdobione — bez przeszkód montować można nawet w niskich pomieszczeniach. Przykładem jest, chociażby lampa sufitowa KAMI, która w podobnej wersji „żyrandolowej” nie byłaby możliwa do zawieszenia przy niskim stropie.

plafon witrażowy
Lampa witrażowa Quoizel

W sklepach znajdziemy również modele utrzymane w bardziej klasycznym wzornictwie http://www.lampa-lampy.pl/plafony/2460-duzy-plafon-laguna.html, jak i te, które idealnie sprawdzą się we wnętrzach http://www.lampa-lampy.pl/plafony/2625-trilogy-2-plafon.html nowoczesnych i http://www.lampa-lampy.pl/plafony/2827-plafon-brinley-kichler.html#/35-kolor-stary_braz industrialnych.

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *