Żyrandole niczym ze średniowiecza

Wysokie, przestronne pomieszczenia potrzebują odpowiedniej oprawy! Nie jest łatwo je urządzić, dlatego warto wybrać któryś ze znanych już stylów projektowania wnętrz, które sprawdzają się w ogromnych wnętrzach najskuteczniej.

Jak oświetlić wysokie wnętrze?

W pomieszczeniach o wysokości powyżej 2,5 metra zachodzi dość duży problem z oświetleniem. Musi ono swoim zasięgiem obejmować całe pomieszczenie i dokładnie doświetlać każdą jego część. Dlatego w takich pomieszczeniach oświetla się wnętrze za pomocą żyrandoli wiszących – na dużym metrażu często w ilości większej niż jeden.

średniowieczne lampy

Wiszący żyrandol posiadający regulowany łańcuch daje możliwość optymalnego wyboru wysokości, na jakiej ma zawisnąć. To z kolei sprawia, że można dowolnie regulować poziom natężenia światła w pomieszczeniu. Świetnie sprawdzają się w takich wnętrzach żyrandole średniowieczne – stylizowane na stalowe obręcze, w które wetkniętych jest kilka lub kilkanaście płomieni, które mają przypominać świece. Taki styl w aranżacji wnętrz jest dość wymagający, ale doskonale wpasowuje się w klimat dużego, przestronnego salonu lub jadalni, których centralne miejsce zajmuje kominek z buzującym ogniem.

lampa wisząca Feiss

Średniowiecze w Twoim wnętrzu

Takie żyrandole stylizowane na średniowieczne są bardzo surowe w wyrazie. Zwykle wykonane z ciężkiego, kutego żelaza – są bardzo wytrzymałe, a przy tym ciężkie i masywne, przez co świetnie „dociążają” wnętrze. Średniowieczna aranżacja wnętrza w tym przypadku nie musi oznaczać kutych żelaznych krzeseł, mahoniowych stołów i kryształowej zastawy. Nie musi kojarzyć się z zamkiem pogrążonym w ciemnościach. Może to być po prostu wnętrze klasyczne, które cechuje prostota stylu, ale jednocześnie kunsztowność wykonania. W takich wnętrzach dominuje drewno, dobrej jakości tkaniny, intensywne kolory.

Średniowieczny żyrandol z kutego żelaza to zwykle prosta obręcz wisząca na solidnym regulowanym łańcuchu, na której zatkniętych jest kilkanaście żarówek w formie świeczki. Dobrze jest używać w nich żółtego, ciepłego światła, które doda takiemu wnętrzu ciekawego klimatu.

Tagi: , , ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *