Jeśli nie kinkiet, to co? – nowoczesne oświetlenie łazienkowe

lampa wisząca Diamond Feiss

Odpowiednie oświetlenie łazienki pozwoli nie tylko na postawienie przysłowiowej „kropki nad i” nad jej wykończeniem, ale również podkreślili elementy, które są w niej najważniejsze. Niezwykle ważne jest jego właściwe dobranie, aby całość prezentowała się spójnie i elegancko, a światło pozwalało na wykonanie makijażu, a także zaznanie w pomieszczeniu odrobiny relaksu.

lampa wisząca Diamond Feiss
wisząca lampa łazienkowa Feiss

Nowoczesne oświetlenie łazienkowe – jak je zaprojektować?

 

W całym projekcie łazienki niezwykle ważne jest oświetlenie, które to przecież tworzyć będzie ogólny nastrój we wnętrzu, a także podkreślać najważniejsze jego elementy. Bardzo istotne jest, aby w łazience – oprócz punktowych źródeł światła – znajdowało się również to, które będzie równomiernie oświetlać wszystkie jej części. Do tego celu sprawdzą się zarówno wiszące lampy łazienkowe, jak i kinkiety sufitowe – które z pewnością będą o wiele łatwiejsze w czyszczeniu.

łazienkowa lampa wisząca
Lampa wisząca Feiss

Dodatkowe źródła światła, powinny służyć lepszemu doświetleniu kluczowych części łazienkowych – lustra i umywalki. Jest to szczególnie istotne w przypadku pań, które z pewnością będą przygotowywać się tutaj do codziennych wyjść. Oczywiście dobre oświetlenie przy lustrze nie jest jedynie potrzebne paniom. Mężczyźni również je docenią, gdy pozwoli im ono na dokładniejsze golenie i unikanie nieprzyjemnych zacięć.

 

Światło idealne to stworzenie nastroju – czyli jak je wybrać?

 

Ogólne źródło światła w łazience w postaci lampy wiszącej, powinno posiadać odpowiedni klosz, który należy dopasowywać nie tylko ze względu na aranżację w pomieszczeniu, ale również ilość przepuszczalnego przez niego światła. Zaleca się, aby penetracja światła przez materiał była, jak największa, dzięki czemu wszystkie części łazienki będą dobrze oświetlone – bez cieni i kontrastowych powierzchni.

lampa wisząca do łazienki
łazienkowa lampa wisząca Kichler

Jeśli chcemy stworzyć bardziej nastrojowy wystrój w łazience, powinniśmy pomyśleć o zamontowaniu żarówek ledowych. W ich przypadku uzyskamy miękkie, nierażące oświetlenie, które jednak nie sprawdzi się, gdy będziemy w łazience chcieli wykonać makijaż.

Tagi: , ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *