Lampy nad stół – nowa moda w polskich domach.

Lampy nad stół

Nowoczesne lampy nad stół to bardzo modny ostatnio rodzaj oświetlenia stosowany w nowo dekorowanych wnętrzach. Chociaż wiele z modeli lamp sufitowych może być montowanych bezpośrednio nad stołem, to jednak producenci projektują również oprawy typowo dostosowane do tego miejsca.

Jednymi z najczęściej proponowanych lamp nad stół są oprawy z niedużymi, szklanymi kloszami, najczęściej w uniwersalnych kolorach. Lampy takie w zależności od wielkości i kształtu stołu montować można w dowolnych konfiguracjach – w szereg lub zygzak, bądź w dwóch równoległych rzędach w przypadku stołu kwadratowego. Godną polecenia lampą takiego rodzaju jest model IZZA 1 firmy Azzardo.

Lampa nad stół Izza
Lampa do jadalni – Izza

Innym wariantem tego rodzaju oświetlenia jadalni jest zastosowanie oprawy w postaci listwy z kilkoma podwieszonymi kloszami. Również w rodzinie lamp IZZA znajduje się taki model z czterema równomiernie oddalonymi od siebie niezależnymi źródłami światła. Każdy z kloszy posiada własną regulację wysokości, pozwalającą na dowolną konfigurację każdej lampy z osobna. Lampy z kolekcji IZZA występują w dwóch wersjach kolorystycznych, szykownej, połyskującej czerni oraz w bardziej subtelnej bieli. To jaki zastosujemy kolor zależy w głównej mierze od naszego gustu oraz odpowiedniego dopasowania do tonacji pomieszczenia.

Projektanci wnętrz wielokrotnie w swych propozycjach oświetlenia jadalni, jako lampy nad stół proponują duże stylowe oprawy montowane w punkcie centralnym. Oświetlają one równomiernie całość stołu i są wartościowym elementem stylizacji wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż nad stołem oprawy będącej powieleniem głównego oświetlenia górnego lub przynajmniej lampę z tej samej serii. Całość wtedy idealnie współgra dając dużo walorów estetycznych oraz wzbogacając wnętrze pod względem dekoracyjnym.

Lampy nad stół Montecarlo
Lampy nad stół Montecarlo

Jako przykład przedstawiamy eleganckie lampy Montecarlo marki Feiss. Większą z nich zastosowano jako główne źródło światła w pomieszczeniu, natomiast mniejsze zwisają w szeregu ponad stołem i są jej dopełnieniem. Razem idealnie współgrają tworząc harmonijne i  przytulne wnętrze salonu.

Tagi: , ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

  • asia
  • 13 lipca 2017
  Odpowiedz

  Witam, czy mogę prosić o nazwę lamek tych ze zdjęcia pierwszego tego poglądowego?

  • Pogromca Światła
  • 13 lipca 2017
  Odpowiedz

  Witam.
  Są to oprawy Urban marki Feiss
  http://www.lampa-lampy.pl/lampy-wiszace/1327-lampa-wiszaca-urbanrwlph-feiss.html

  • Marta
  • 17 października 2017
  Odpowiedz

  Nowoczesne lampy nad stołem prezentują się bardzo ładnie. Dodają wnętrzu niezwykłego klimatu, którego brakuje w klasycznych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *