Wyeksponowanie roślinności w ogrodzie za pomocą światła

Za pomocą roślin ogrodowych możemy całkowicie odmienić przestrzeń wokół domu. Pamiętajmy jednak o tym, że to oświetlenie roślin w ogrodzie bezpośrednio przekłada się na finalny efekt. Jeśli wybierzemy odpowiednie produkty, to z pewnością uda nam się stworzyć niebanalną kompozycję. Za pomocą oświetlenia możemy wyeksponować wszystkie zalety danego miejsca. Interesująco oświetlone rośliny tworzą magiczną atmosferę. Z przyjemnością będziemy wychodzić wieczorem na ogród, czy też taras. Dodatkowo nasza posesja nabierze na atrakcyjności. Jaką formę oświetlenia wybrać? Poniżej przedstawiono trzy propozycje.

Nowoczesne reflektorki ogrodowe

Miłośnicy modernistycznych rozwiązań na pewno będą zadowoleni z kierunkowych reflektorków ogrodowych. Możemy je precyzyjnie dopasować do naszych potrzeb, tak aby całość prezentowała się, jak najbardziej efektownie. Tego rodzaju oświetlenie możemy swobodnie regulować. Pamiętajmy o tym, aby skierować światło na najbardziej okazałe rośliny. Pozostałe niech stanowią jej tło.

Warto wiedzieć, że reflektory zwykle pochłaniają więcej energii, jednak są one źródłem mocnego i wyrazistego światła. Sprawdzają się one więc najlepiej, jeśli zależy nam na stworzeniu ekspozycji rzucającej się w oczy, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Rośliny najlepiej oświetlać od dołu lub z boku. Podczas zakupu reflektorków ważne jest, aby wybrać zaufaną markę, która proponuje nie tylko wysoką wytrzymałość, ale również estetyczny dizajn. Przykładem jest np. prostokątny reflektor Nevada SQ – Lutec, ledowy reflektor zewnętrzny – Garden Zone – Elstead.

Praktyczne kinkiety

Kinkiety znakomicie sprawdzają się podczas oświetlenia roślin wiszących, czy też pnących. Najczęściej montowane są w okolicy drzwi wejściowych, czy też balkonu lub tarasu. Oczywiście można stosować je również do podkreślenia roślin znajdujących się w bliskiej odległości od zarysu budynku. Warto wiedzieć, że kinkiety potrzebują doprowadzenia obwodu elektrycznego, wiec ich montaż nie jest możliwy w każdym miejscu. Jedno jest pewne – prezentują się one zjawiskowo, a dodatkowo podkreślają elewację. Ciekawą propozycją jest m.in. subtelny ogrodowy kinkiet Sprill Wall S – Lutec, czy też reflektor ogrodowy energooszczędny Cylin 3 W – Lutec.

Stylowe słupki ogrodowe

Osoby, które cenią sobie klasyczne formy oświetlenia na pewno będą zadowolone z słupków ogrodowych. Za ich pomocą możemy wydobyć atuty niemal każdej rośliny. Zwykle wpasowują się one w otoczenie, dzięki czemu nie zakłócają całej koncepcji. Dodatkowym plusem jest to, że wiele słupków wyposażonych jest w diody ledowe. Jest to rozwiązanie energooszczędne i bezproblemowe. Świetnym wyborem jest m.in. wykwintny słupek do ogrodu Alta 1 – Norlys, czy też tradycyjny słupek Cylin6-1520 – Lutec.

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *