Styl minimalistyczny: mniej znaczy więcej

Nagromadzone przez wiele lat bibeloty stały się dla Ciebie uciążliwe? A może zbyt duża liczba przedmiotów po prostu Cię przytłacza? Jeżeli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco- minimalizm jest dla Ciebie.

Minimalistyczny, znaczy jaki?

W Internecie, znaleźć można bardzo wiele definicji minimalizmu. Jednak, bez względu na słowa go definiujące, jest to najogólniej rzecz ujmując, zmniejszanie liczby przedmiotów i gadżetów potrzebnych nam do komfortowego życia.

Nie należy jednak minimalizmu kojarzyć ze skąpstwem czy ascetyzmem. W stylu minimalistycznym nie chodzi o oszczędność, lecz o przemyślany dobór przedmiotów nas otaczających.

Mieszkanie w minimalistycznym stylu- garść porad

Minimalizm to bardzo popularna w dzisiejszych czasach ideologia. Aktualnie dotyczy ona już nie tylko naszego podejścia do tematów zakupowych, ale również urządzania wnętrz, czytania książek czy też korzystania z nowinek elektronicznych.

Decydując się na mieszkanie w stylu minimalistycznym, pamiętajmy że nie jesteśmy zmuszeni do pomalowania go wyłącznie na biało. Choć biel kojarzy nam się bezsprzecznie z minimalizmem i prostotą, to nie jest ona jedyna dopuszczalną barwą. Tak samo dobrym wyborem będzie butelkowa zieleń czy burgundowa czerwień.

Większą uwagę zwrócić należy na dodatki. Nadmierna ilość bibelotów nie jest mile widziana. Decydując się na dekorację naszej przestrzeni mieszkalnej, stawiajmy raczej na ciekawe oprawy oświetleniowe czy też elementy pełniące kilka funkcji. Multifunkcjonalizm to hasło przewodnie minimalizmu.

Minimalistyczne oświetlenie? Czy to możliwe?

Minimalistyczne oprawy oświetleniowe to nie tylko proste formy, ale również szalone wzory, które zaskoczą naszych gości i domowników. Świetnym przykładem prostej, a zarazem minimalistycznej lampy jest lampa wisząca Dallas W1 Maytoni. Kilkanaście połączonych ze sobą kul (w kolorze chromu lub złota) idealnie sprawdzi się jako ozdoba salonu czy jadalni. Świetną ozdobą, a zarazem elementem funkcjonalnym jest również lampa podłogowa Provence. Jej nietypowy kształt (nawiązanie do starszego typu lamp biurkowych) wprowadzi do wnętrza powiew świeżości. Za typowo minimalistyczną oprawę oświetleniową uznać można również pierwszorzędny kinkiet Liane Azzardo. Nietypowy kształt to jedna z jego wielu zalet. Jesteś ciekawy, jak mogą wyglądać inne minimalistyczne lampy? Serdecznie zapraszamy Cię do sklepu internetowego www.lampa-lampy.pl. To właśnie tam czeka na Ciebie tysiące lamp!  

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *