Jaką wybrać lampę nad lustro?

Modny design, nowoczesne wnętrze i dobrej jakości dodatki to nie wszystko – jaka lampa nad lustro sprawdzi się najlepiej w łazience i sprosta oczekiwaniom wszystkich domowników? Jak zadbać o odpowiednie oświetlenie, przy którym codzienna pielęgnacja będzie przyjemnością? Właśnie nad tymi zagadnieniami pochylamy się w niniejszym artykule. 

Rozmieszczenie lamp przy lustrze 

Na samym początku należy zaznaczyć, że oświetlenie boczne lustra łazienkowego, podobnie jak każda lampa nad lustro do łazienki, to akcesoria dodatkowe – nie powinny one zatem zastępować oświetlenia głównego. Dzieje się tak z kilku powodów:

  • lampy łazienkowe przy lustrze (w duecie z sufitowymi) skutecznie eliminują cienie na twarzy. Jest to niezwykle istotne dla każdego domownika podczas wykonywania codziennej pielęgnacji (mycia twarzy, golenia, malowania, a nawet suszenia włosów!),
  • lampy przy lustrze w łazience nie mogą mieć dużej mocy (inaczej raziłyby w oczy). Nie są one zatem w stanie w pojedynkę prawidłowo oświetlić całego pomieszczenia.

Jaka lampa nad i przy lustrze spisze się najlepiej?

Nadszedł czas wyboru – jakie oświetlenie do łazienki nad lustro spisze się najlepiej? W jaki kinkiet obok lustra warto zainwestować? Bez względu na gust i upodobania designerskie zawsze należy postawić na oprawy oraz osłony, które generują delikatne, rozproszona światło. 

  • Lampa nad okrągłe lub prostokątne lustro do łazienki z ukierunkowanym światłem będzie rzucać widoczne cienie. Efekt? Na twarzy uwydatnią się cienie pod oczami oraz nosem – żadna kobieta nie chciałaby wykonywać makijażu w takich warunkach. Ta sama zasada odnosi się do oświetlenia przy lustrze łazienkowym. 
  • Bez względu na to, czy ktoś decyduje się na oświetlenie LED nad lustro, czy też kinkiet montowany na lustrze – w każdym z przypadków warto postawić na mleczne klosze lub przesłony, które zadbają o dodatkowe rozproszenie światła. 

Jakie światło powinny emitować lampy nad i przy lustrze? 

Zanim przejdziemy do tego, na jakiej wysokości oświetlenie nad lustrem powinno się znaleźć, opowiemy o temperaturze barwowej – jest ona niezwykle istotna. Bez względu na to, czy wybierzesz lampę loft, czy też retro, postaw na żarówki emitujące naturalne światło.

W ten sposób oświetlenie nad szafkę z lustrem do łazienki pozwoli lepiej rozpoznawać barwy. Jest to niezwykle istotne podczas robienia make-upu – dzięki temu ryzyko wykonania sztucznej stylizacji maleje. Lustro z lampą do makijażu powinno emitować światło chłodne. Warto także postawić na żarówkę CRI>90 zwłaszcza w pomieszczeniu, w którym nie ma okna. 

Jak i gdzie zamontować lampy w łazience?

Kinkiet nad lustrem – na jakiej wysokości powinien być zamontowany? Warto wykonać kilka przymiarek nim na stałe przytwierdzi się lampę do ściany. Najlepiej postawić na kinkiet łazienkowy nad lustro (z włącznikiem w zasięgu ręki), długość którego będzie odpowiadała szerokości lustra. Emitowane przez niego światło nie powinno razić w oczy. Tej samej zasady trzeba przestrzegać, wybierając inne lampy nad lustro

Oświetlenie boczne lustra łazienkowego powinno znaleźć się miej więcej na wysokości wzroku (przeciętnie montaż odbywa się na 160 cm). Poza kinkietami warto rozważyć plafony łazienkowe, które również prezentują się bardzo elegancko. 

Oczywiście samemu trzeba stwierdzić, jaka lampa nad lustro sprawdzi się najlepiej w konkretnej łazience. O pomoc w dopasowaniu oświetlenia można również poprosić specjalistę. Jako sklep z lampami zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą – wśród wielu propozycji znajdują się różne listwy/kinkiety łazienkowe (o długości 50, 60, 80, 90, 100, 120, a nawet o 150 cm), W ofercie nie zabrakło modeli czarnych, złotych, chromowanych, a nawet kinkietów kryształowych. Takie lampy nad szafkę łazienkową i lustro świetnie sprawdzą się w aranżacjach glamour, nowoczesnych oraz industrialnych. Takich modeli nie znajdzie się powszechnie w Ikei, ani w Castoramie. 

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *