Plafon vs żyrandol- który z nich powinien wygrać tę nierówną bitwę?

Plafon, czy żyrandol? Takie pytanie bardzo często zadajemy sobie podczas zakupu nowego źródła oświetlenia. Choć serce ciągnie nas do klasycznego wyboru, czyli żyrandola, mózg podpowiada, że czas na coś nowego. Jak pogodzić dwie spierające się racje? O tym dowiecie się w naszym dzisiejszym artykule.

O żyrandolu słów kilka

Żyrandole towarzyszą nam od kilku wieków. Początkowo drewniane, pełne woskowych świec oświetlały komnaty zamków i pałaców. Następnie w kolejnych epokach ewoluowały, stawały się coraz mniej toporne i zyskiwały lekkości. W latach przedwojennych żyrandole znajdowały się w praktycznie każdym domostwie. Rozwój elektryczności sprawił, że ich cena również spadła, dlatego też mogli pozwolić sobie na niego również mniej zamożni mieszkańcy ówczesnych ziem należących do Polski. Mieszczanie zamieszkujący ówczesną Warszawę, na pewno nie pogardziliby święcącym aktualnie triumfy markowym żyrandolem Maiden Voyage lub żyrandolem w pastelowej kolorystyce Fiona Z7 marki Maytoni. Pomimo rewolucji społecznej, która nastąpiła po wojnie, żyrandole nadal znajdowały miejsce w polskich domach. Dzisiaj, choć uznawane za tradycyjny model oświetleniowy, nadal posiadają wielu zwolenników.

Kiedy dać żyrandolowi szansę?

Zawsze, kiedy chcemy stworzyć aranżację tradycyjną, eklektyczną lub w stylu Hampton! Użycie żyrandola wprowadzi do pomieszczenia wrażenie równowagi, a dodatkowo pięknie je rozświetli. Różnego typu żyrandole znaleźć mogą Państwo w sklepie internetowym z oświetleniem www.lampa-lampy.pl. To tutaj swoją przystań znalazł nowoczesny żyrandol w kształcie gwiazdy Azzardo, a także wiele innych żyrandoli utrzymanych w bardzo wielu stylach.

Plafon, nie taki zły jak go malują

Plafon to nic innego jak oprawa oświetleniowa utrzymana w poziomie sufitu. Choć może charakteryzować się pewno stopnia wypukłościami, zazwyczaj jego forma jest bardzo prosta i oszczędna w wyglądzie. Pomimo, że plafon znany jest od średniowiecza, jego dzisiejszy wygląd zawdzięczamy dopiero rozwojowi elektryczności i sztuki użytkowej przełomu XIX i XX wieku. Dzisiaj plafon głównie kojarzony jest z oświetleniem mniejszych pomieszczeń, a także biurowców, centrów handlowych oraz innych miejsc użyteczności publicznej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by znalazł on swoje miejsce również w naszym domu rodzinnym. Plafony, takie jak sufitowa oprawa Lounge LED, czy też gustowny plafon w klasycznym stylu Trilogy P1 na pewno spodobają się nie tylko osobom podążającym za nowoczesnymi aranżacjami.

Czy plafon ma więc szansę zaistnieć w polskich domach?

Dajmy plafonowi szansę nie tylko w łazience, czy toalecie, ale również dziecięcym pokoiku, salonie oraz sypialni. Ta niepozorna lampa potrafi wprowadzić do naszego wnętrza wiele światła. Szeroka oferta sklepu www.lampa-lampy.pl na pewno pomoże nam podjąć dobrą decyzję i cieszyć się nową lampą, bez względu na to, czy będzie to plafon, czy też żyrandol.

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *