Jak prawidłowo zawiesić lampę?

Odpowiednie zamontowanie lampy to klucz do sukcesu. Źle dobrana, zbyt duża lub też zbyt mała lampa są bardzo często spotykanymi, wśród klientów, problemami. Wybierając nową lampę, lub też wymieniając starą, pamiętajmy, że jednym z najważniejszych aspektów (podczas zakupów!) powinna być wielkość lampy, a nie jej cena. Ślepe zapatrzenie, w kwotę, którą będziemy musieli zapłacić, bardzo często sprawia, że wybrana lampa nie pasuje do naszego pomieszczenia.

Salon jest miejscem, w którym najczęściej wymieniamy nasze oświetlenie. Wynika to m.in. z tego, że pokój dzienny jest pomieszczeniem użytkowanym praktycznie non stop. Nic dziwnego, więc, że oprawy oświetleniowe tam zamontowane, bardzo szybko nam się nudzą. Lampę w salonie zamontować można jednak na wiele różnych sposobów. Najczęstszy z nich to lampa wisząca w centralnym punkcie pomieszczenia. Idealnie do tego nadają się lampy takie jak Diana 16, czyli nowoczesny żyrandol w kształcie gwiazdy, oraz subtelny żyrandol z klasycznej kolekcji Grace. Oprawy te wprowadzają do pomieszczenia ład i harmonię. Stanowią  one ponadto jego niebanalną ozdobę.

Dobrym sposobem na aranżację jest także lampa wisząca nad stołem. W przypadku stołów podłużnych postawmy na lampy równoległe. W sklepie internetowym z oświetleniem www.lampa-lampy.pl znajdziemy np. wiszącą lampę nad stół trzy kielichy Stockholm (marki Villeroy&Bosch), czy też wysokiej klasy oprawę wiszącą Izza 4 i szykowną lampę wiszącą Soul 3. Równoległe rozmieszczenie źródeł światła idealnie rozświetli stół i poprawi jego wartość użytkową. W tak przygotowanej przestrzeni relaksowanie się oraz spożywanie wspólnych posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze. Równoległe lampy to także zwiększenie wrażenia przestrzeni użytkowej pokoju.

Co jednak zrobić, gdy nasz salon jest niski? Lampa sufitowa w niskim wnętrzu wcale nie musi oznaczać nudy! Szczególnie w tym przypadku polecamy designerskie plafony, które szturmem zdobywają rynek wnętrzarski. W sklepie www.lampa-lampy.pl dostępne są m.in. plafon z błyszczącymi szklanymi kloszami Otto 4, oraz Galina 10, czyli okrągły połyskujący plafon kryształowy. Montaż plafonu jest tak samo łatwy jak klasycznych opraw oświetleniowych. Występują one w bardzo wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie nawet do mikroskopijnych pomieszczeń.

Wybór lamp jest naprawdę szeroki! Wystarczy jedynie się rozejrzeć, by znaleźć tę jedyną, która ozdobi nasz salon na długie lata. Zapraszamy! Zanurz się z nami w świecie oświetlenia!

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *