Lampy w stylu Hamptons

Stylistyka Hamptons przez wiele lat utożsamiana była z luksusowymi wnętrzami nadmorskich miejscowości. To właśnie tam bogaci Amerykanie mieli spędzać wiosenne i letnie weekendy oraz wypoczywać w czasie przerwy wakacyjnej. Inspiracja oceaniczną bryzą, gorącymi piaskiem oraz zielenią roztaczająca się wokół Hampton jest aż nadto widoczna we wnętrzach urządzonych zgodnie z zasadami tej stylistyki.

Czy jednak styl hamptonowski zarezerwowany jest wyłącznie dla bogatych mieszkańców USA? Nic bardziej mylnego! Wnętrza w stylu Hamptons możemy odtworzyć również na naszym rodzimym gruncie. Chłodniejsze lub nieznacznie bardziej ciepłe odcienie błękitu, szarości oraz bieli powinny stanowić dla nas bazę. Rozbielone kolory stanowią po prostu kwintesencję willi w Hampton. Nie zapominajmy również o wyrzuconym na plażę drewnie oraz niezwykle przytulnych fotelach, w których spędzać będziemy popołudnia. Naturalna kolorystyka na pewno doda wnętrzu przytulności. Dobrym sposobem na stworzenie przestrzeni hamptonowskiej jest także inspirowanie się zdjęciami zamieszczonymi w sieci internetowej.

Co z oświetleniem? W sklepie internetowym z oświetleniem www.lampa-lampy.pl znajdziemy wiele przykładów lamp i opraw oświetleniowych, które idealnie wpasują się w styl Hamptons. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. luksusowa lampa wisząca Nixon 6 z białym abażurem. Ta niezwykle elegancka lampa świetnie dopełni aranżacji salonu lub pokoju wypoczynkowego. Jako jej uzupełnienie wykorzystajmy eleganckie kinkiety, takie jak efektowny kinkiet do salonu Marella 2, czy też kinkiet z wyłącznikiem na mocowaniu ściennym Harvey. W stylistyce hamptonowskiej, tak naprawdę wszystkie chwyty są dozwolone. Wybierając oprawy oświetleniowe nie zapominajmy również o ich funkcjonalności. Oprawy nie mogą być wyłącznie piękne! Mają nam one służyć przez wiele lat!

Zupełnie naturalnym jest posiadanie przez właścicieli willi kilku pokojów, które idealnie ze sobą współgrają pod względem stylistycznym. My również możemy uzyskać taki efekt stosując podobne sobie lub identyczne poboczne źródła światła. Połączenie pomiędzy pomieszczeniami będzie tutaj bardzo dobrze widoczne i wprowadzi do wnętrz wrażenie ładu i harmonii. Niezwykle istotną kwestią jest także jakość opraw oświetleniowych. Wysokiej jakości lampy w stylu hamptons znajdziesz oczywiście na www.lampa-lampy.pl. W tym świecie pełnym oświetleniowych projektów na pewno znajdziesz to czego poszukujesz! Nie wiesz, który projekt wybrać? Bardzo chętnie pomożemy i doradzimy w razie potrzeby.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *