Urządzamy mieszkanie w stylu rustykalnym.

Kojarzący się z ciepłem i domowym bezpieczeństwem styl rustykalny powraca powoli do łask. Powrót do korzeni jest szczególnie widoczny u młodszego pokolenia, które w pędzie codziennego życia, szuka swojskiej przystani, w której będzie mogła odpocząć po całym dniu pełnym trudów.

Styl rustykalny, a może wiejski?

Styl rustykalny to (w Polsce) przede wszystkim wnętrza inspirowane dworkami szlacheckimi i magnackimi. Pełne przepychu, bibelotów i dekoracji pomieszczenia nie są jednak przeznaczone dla wszystkich. W przypadku osób o skłonnościach minimalistycznych, styl rustykalny (ze względu na nagromadzenie dużej liczby przedmiotów) nie zda egzaminu.

Styl ten głównie przeznaczony jest dla osób, które nie tylko pragną stworzenia przytulnego ogniska domowego, ale kochają również ozdoby i bibeloty. W tego typu wnętrzach, będą one czuły się jak ryba w przysłowiowej wodzie. Podkreślić należy również fakt, że styl rustykalny w bardzo małym stopniu inspirowany jest polską wsią. W rustykalnych aranżacjach prędzej znajdziemy obity miękkim jedwabiem fotel niż snop słomy stojący w kącie pokoju.

Oświetlenie ma znaczenie

Bardzo często wnętrza w stylu rustykalnym są słabo oświetlone. Wynika to przede wszystkim z dużego nagromadzenia mebli i dodatków, a także ciemnej palety kolorystycznej posiadanych przedmiotów. Decydując się na rustykalną aranżację, nie zapominajmy również o oświetleniu.

Inspirowane kandelabrami, świecznikami i innymi elementami dekoracyjnymi lampy to świetny sposób na doświetlenie przestrzeni i wydobycie z niej wewnętrznego blasku. Prawidłowe naświetlenie wpłynie również pozytywnie na odbiór naszego domostwa przez odwiedzających nas gości.

Lampy w stylu rustykalnym

Sklep internetowy www.lampa-lampy.pl to prawdziwe źródło inspiracji. Część znajdujących się w nim opraw oświetleniowych świetnie sprawdzi się jako lampy w rustykalnej aranżacji. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim lampy wiszące oraz kinkiety. To właśnie dzięki nim stworzymy niebanalną atmosferę.

Lampa wisząca Newharbor to przykład lampy, w której połączona została tradycja z nowoczesnością. Posiadająca jedno lub kilka źródeł światła lamp idealnie sprawdzi się jako główne oświetlenie salonu lub sypialni. Kolejnym przykładem oprawy, które wpisuje się w styl rustykalny, jest lampa wisząca Luminary. Umieszczenie w jej wnętrzu imitacji świec sprawiło, że jest ona bardzo chętnie wybierana przez osoby ceniące sobie ciekawy i niebanalny design.

Potrzebujesz większej ilości lamp? Odwiedź sklep internetowy Lampa-Lampy!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *