Oświetlenie alejek ogrodowych

Piękny i zadbany ogród to wizytówka każdego domu. Należy zadbać nie tylko o efektowną roślinność i ciekawe meble ogrodowe, ale również o odpowiednie oświetlenie. To właśnie ono sprawia, że wieczory spędzone na świeżym powietrzu stają się klimatyczne. Ponadto warto zainwestować w oświetlenie ogrodowe również ze względów bezpieczeństwa.

 

Stylowe słupki ogrodowe

Słupki ogrodowe wciąż cieszą się największym zainteresowaniem. Jest to ponadczasowa forma oświetlenia, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających. Główną ich zaletą jest prosty i szybki montaż. Można umieścić je w dowolnie wybranym miejscu. Dostępne są zarówno bardzo wysokie słupki ogrodowe(imitujące latarnię), jak i niskie, które kończą na wysokości kolan. Wybór zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań, a także tego, jak duży obszar ma zostać oświetlony.

Słupki mogą mieć design bardzo nowoczesny i minimalistyczny, a także klasyczny i stylizowany na oświetlenie antyczne. Nie brakuje również lamp industrialnych, które cechują się niespotykaną i intrygującą formą. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ekonomiczne lampy ledowe

Zewnętrzne oświetlenie LED stało się prawdziwym hitem. Takie produkty potrzebują niewielkiej ilości energii, co przekłada się na ekonomiczność ich użytkowania. Niskie koszty sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie ich do oświetlenia ogrodowych alejek. Zdecydowana większość lamp ledowych wyposażona jest w zimne światło białe, które jeszcze lepiej podkreśla urok małej architektury. Takie oświetlenie świetnie prezentuje się nie tylko wokół ogrodowych chodniczków, ale również oczek wodnych, czy też przydomowych skansenów. Ilość zastosowań jest niemal nieograniczona.

Na uwagę zasługuje fakt, że jest to inwestycja, która zwróci się już po kilku tygodniach użytkowania.

Oryginalne reflektory ogrodowe

Niemal każdy wie, jak wygląda reflektor. Zwykle można z nim spotkać się podczas imprez plenerowych. W dzisiejszych czasach każdy może mieć takie oświetlenie w swoim ogrodzie. Jest to niesztampowe rozwiązanie, które z pewnością zachwyci osoby ceniące sobie oryginalny styl.

Reflektory ogrodowe oprócz tego, że prezentują się zjawiskowo, to są bardzo praktyczne. Dostarczają sporek ilości światła, dzięki czemu ogród będzie rozświetlony nawet w najciemniejszą noc. Reflektory wbijane w ziemie za pomocą szpiców dają wiele rozmaitych możliwości aranżacyjnych. Można umieścić je w dowolnym położeniu, a nawet stworzyć własne kompozycje oświetleniowe.Taka forma oświetlenia nie musi być duża.

Tagi: , ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *