Modne kule ogrodowe- alternatywa dla tradycyjnych słupków

Słupki ogrodowe to produkt, który przez wiele lat gościł w ogródkach, ogrodach oraz na działkach rekreacyjnych Polaków. Geometryczny, prosty kształt oraz niezwykle atrakcyjna cena sprawiały, że słupki ogrodowe mieli wszyscy. Trendy jednak się zmieniły i dzisiaj do naszych przydomowych ogrodów oraz działek poszukujemy bardziej niebanalnych rozwiązań.

W gąszczu inspiracji pomysłem, na który warto zwrócić uwagę są modne w ostatnim czasie kule ogrodowe. Oprawy te podobnie jak słupki ogrodowe posiadają geometryczny kształt, jednak są bardziej opływowe i w delikatniejszy sposób stapiają się z otoczeniem. W swojej ofercie kule ogrodowe posiada również internetowy sklep z oświetleniem www.lampa-lampy.pl. Na wirtualnych półkach znajdziemy zarówno mniejsze, jak i większe kule przeznaczone do użytku zewnętrznego. Ich wspólną cechą (oprócz wysokiej jakości wykonania) jest możliwość dopasowania kuli ogrodowych do różnych aranżacji florystycznych.

Przykładem modnej kuli ogrodowej jest półkula Mezzo L Sompex , czyli ogrodowa lampa dekoracyjna znanej marki oświetleniowej Sompex. Półkula Mezzo jest oprawą w kolorze matowej bieli wykonaną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest ona odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dlatego bez przeszkód możemy ją użytkować zarówno latem, jak i zimą. Oprawa ta występuje również w rozmiarze M i w sklepie znaleźć można ją jako Mezzo M ogrodowa lampa półkula w kolorze matowej bieli.

To jednak nie wszystko. Oprócz półkuli do wyboru mamy również Apollo M owalną lampę ogrodową z tworzywa sztucznego. Lampa ta dzięki swojemu opływowemu kształtowi świetnie sprawdzi się jako urozmaicenie ogrodowej aranżacji. Możemy użyć ją zarówno w zastępstwie klasycznego słupka ogrodowego, jak i jako element oświetlający np. rabatę lub klomb kwiatowy. Zaletą tego projektu jest również możliwość umieszczenia go pomiędzy kamieniami lub figurami ozdobnymi. Owalny kształt wprowadzi do aranżacji wrażenie ładu i harmonii. Oprawa Apollo występuje również w wersji L. Większy rozmiar to nie tylko większa lampa, ale również zwiększona powierzchnia oświetlająca!

Pojedyncza lampa to za mało? Dla prawdziwych pasjonatów przygotowana została plastikowa kula ogrodowa Kugelleuchte Outdoor, czyli kompozycja kulistych lamp w aż 3 różnych rozmiarach. Lampy te wyglądają świetnie zarówno w towarzystwie elementów florystycznych (np. krzewy, kwiaty, mniejsze drzewa), jak i jako uzupełnienie aranżacji składającej się np. z rzeźb ogrodowych lub innych ozdób. Każdy z projektów kul ogrodowych to idealny pomysł na urozmaicenie ogrodowych aranżacji!

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *