Jakie żyrandole do salonu?

Żyrandol w salonie, niczym efektowna biżuteria do wieczorowej kreacji, może ozdobić przestrzeń w każdym pomieszczeniu. Od tego, jaki żyrandol do salonu wybierzesz, będzie częściowo zależał wygląd pokoju dziennego. Jak oświetlić salon, aby zapewnić optymalną widoczność w pomieszczeniu i jednocześnie wzbogacić je o atrakcyjny wizualnie detal aranżacyjny? Skorzystaj z naszych porad!

Żyrandol do pokoju dziennego — w jakim stylu ma być utrzymany?

Jaki żyrandole do salonu warto wybrać? Wybór zależy od wielu kwestii — wymiarów pokoju, indywidualnych preferencji (wybierasz to, co Ci się podoba), a także stylu, w jakim został urządzony pokój dzienny. Jeżeli planujesz oświetlić duże pomieszczenie i chcesz, by oświetlenie górne było jedynym, które wybierzesz do swojego domu — celuj w żyrandole kilkuramienne, lub kaskadowe, które świecą intensywniej od pojedynczych. Atrakcyjnym rozwiązaniem może być również montaż kilku żyrandoli na jednej, większej powierzchni. Modne żyrandole do pokoju dziennego — takie, które znajdziesz w naszej ofercie, utrzymane są w wielu stylach:

  • skandynawskim,
  • klasycznym,
  • vintage,
  • nowoczesnym/futurystycznym,
  • artdeco ,
  • glamour.

Tak duży wybór sprawia, że z łatwością dopasujesz żyrandol nie tylko do wielkości pomieszczenia, ale również do indywidualnego stylu, w jakim jest utrzymane. Żyrandole do salonu mogą stanowić jeden z centralnych elementów ozdobnych. Jeśli zdecydujesz się na bardzo efektowny model np. ze zwisającymi kryształkami, dodatkowe elementy dekoracyjne mogą okazać się zbędne.

Jaki żyrandol do nowoczesnego salonu?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się żyrandole nowoczesne. Wyróżnia, jest współczesna, prosta linia, ale też — w przypadku niektórych modeli — nietuzinkowe rozwiązania w postaci np. bardzo dużych żarówek (modne ostatnimi czasy rozwiązanie). Jedną ze wspólnych cech, które charakteryzują niemal wszystkie nowoczesne żyrandole do pokoju dziennego, jest funkcjonalność i prostota idealnie wpisujące się w definicje nowoczesnych domów.

Jak efektownie oświetlić pokój dzienny?

Żyrandole nie muszą być jedynym źródłem światła w Twoim salonie. Nowoczesne i klasyczne żyrandole do pokoju dziennego świetnie współgrają również z innymi rodzajami oświetlenia. Jeśli cenisz sobie wizualny ład, możesz zdecydować się na zakup różnych rodzajów lamp z tej samej linii. Wielu producentów oferuje kinkiety, plafony, lampy stojące i żyrandole wiszące z jednej, spójnej wizualnie linii. Wybór oświetlenia do salonu z jednej linii nie jest jednak obligatoryjny. Pamiętaj, że to Ty decydujesz co Ci się naprawdę podoba — nie trendy!

Jaka moc oświetlenia do salonu?

Wybierając żyrandol do salonu, musisz wziąć też pod uwagę moc oświetlenia. Eksperci radzą, aby pokój dzienny oświetlić mocą 200-400lm/1m2. Barwa światła do salonu powinna być ciepła. Zakłada się, że lampy o chłodnej barwie lepiej sprawdzają się w gabinecie i miejscu pracy.

W naszej ofercie znajdziesz efektowne żyrandole do salonu utrzymane w wielu stylach. Pamiętaj, żeby wybrać również odpowiednie źródło światła. Najbardziej ekonomiczne są LED-y, które nie tylko świecą dłużej, ale też mają realne znaczenie dla rachunków za energię elektryczną.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *