Jakie LEDy wybrać do łazienki? Poradnik dla wymagających

Dobre oświetlenie łazienki jest kluczowe. Warto zadbać nie tylko o główne źródło światła, ale także pomocnicze. Jakie LEDy do łazienki wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Odpowiedzi na te pytania poznasz w tym artykule.

Jakie LEDy do łazienki ciepłe czy zimne?

Barwa światła jest jednym z kluczowych czynników, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie oświetlenia. Jaki LED do łazienki wybrać – zimny czy ciepły?

Barwy ciepłe działają relaksująco, pomagają się wyciszyć. To doskonałe rozwiązanie dla osób kochających długie kąpiele. W ten sposób zrelaksujesz się przed snem.

Z kolei światło zimne pobudza, dlatego, gdy np. bierzesz zimny prysznic rano, to pomoże Ci ono jeszcze bardziej się rozbudzić.

Panie malujące się w łazience muszą pamiętać, że barwa światła wpływa na to jak postrzegamy kolory. Tutaj najlepszym wyborem jest temperatura ok. 4000K, ponieważ przy niej barwy wyglądają najbardziej naturalne. Dlatego, jeśli inwestujesz np. w kinkiety LED w okolicy lustra, to zadbaj o ich temperaturę barwową.

Jeśli nie wiesz, jakie żarówki LED do łazienki wybrać, to postaw na modele o zmiennej temperaturze barwowej. Dzięki temu dostosujesz oświetlenie do bieżących potrzeb.

Jakie oświetlenie LED do łazienki sufitowe?

Oświetlenie sufitowe jest podstawowym źródłem światła w łazience, z którego korzystamy najczęściej. Jak wybrać odpowiednie lampy sufitowe LED? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc oświetlenia.

Ta powinna wynosić ok. 15W na metr kwadratowy. Coraz częściej moc oświetlenia nowoczesnych LEDów jest wyrażona w lumenach. Optymalna wartość do łazienki to ok. 500 lumenów na metr kwadratowy.

Oznacza to, że w przypadku łazienki o wielkości 7 m niezbędna moc oświetlenia wynosi ok. 105 W lub ok. 3500 lumenów.

Jakie żarówki LED do łazienki wybrać?

Wybierając oświetlenie do łazienki, warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i design, ale także wodoszczelność. Łazienka to pomieszczenie o większej wilgotności, dlatego należy postawić na modele wodoszczelne. Dzięki temu żarówki LED będą odpowiednio chronione. 

Wybierając żarówki LED do łazienki, zwróć uwagę na gwint. Najczęściej stosuje się gwint E27, popularnym rozwiązaniem jest także E14, choć używa się go raczej w mniejszych lampach.

Jakie taśmy LED do łazienki?

Alternatywą dla klasycznego oświetlenia górnego mogą być taśmy LED. Są one coraz popularniejsze, ponieważ zapewniają mocne oświetlenie, a przy tym są minimalistyczne, dzięki temu doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz.

Taśmy LED oferują często wiele dodatkowych funkcji, takich jak zmianę barwy, zdalne sterowanie, dzięki temu pozwalają stworzyć wyjątkowy klimat w łazience. To doskonała propozycja dla osób, które lubią niecodzienne rozwiązania.

A jeśli chcesz kupić oświetlenie do łazienki lub innych pomieszczeń, to sprawdź nasz sklep z lampami. Znajdziesz u nas żyrandole LED, kinkiety, plafony i inne produkty.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *