Jak ustawić lampy z czujnikiem ruchu

Odpowiednie oświetlenie odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. Jak ustawić lampy z czujnikiem ruchu? Dlaczego to rozwiązanie cieszy się w ostatnich latach taką popularnością? Poruszanie się po mieszkaniu po zmroku może być nie lada wyzwaniem. Choć gdy jest jasno, nie mamy problemów z dojściem do kuchni czy łazienki, nocą, bez odpowiedniego oświetlenia, nietrudno o kontuzję. Jeśli nie chcesz zapalać światła, by nie obudzić swoich domowników, warto zainwestować w lampy z czujnikiem ruchu.

Jak ustawić lampy z czujnikiem ruchu?

Lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ich szerokie zastosowanie sprawdza się zarówno w standardowym oświetleniu pomieszczeń, jak i podświetleniu schodów czy podłogi tak, aby ułatwić przemieszczanie się po zmierzchu. Dzięki czujnikom oświetlenie uruchamia się wtedy, gdy w pomieszczeniu zmniejsza się natężenie naturalnego światła, a urządzenie wykryje ruch. Jak ustawić pokrętła w lampie z czujnikiem ruchu i za co one odpowiadają? W zdecydowanej większości lamp z czujnikami możesz sterować:

  • czułością czujnika zmierzchu – parametr LUX, odpowiadający za ilość lumenów na każdy metr kwadratowy;
  • zasięg czujnika ruchu – parametr SENS, określany w metrach bądź skali, im mniejsza wartość, tym niższa czułość;
  • czas, przez jaki oświetlenie zostaje włączone – parametr TIME, który w zależności od urządzenia określany może być w sekundach bądź minutach;

W praktyce więc możesz samodzielnie ustalić kiedy oświetlenie ma się włączyć i jak długo ma pozostać zapalone.

Jak ustawić czujnik ruchu w lampie LED?

Zastanawiasz się, jak ustawić czujnik ruchu w lampie LED? Wszystko zależy od urządzenia, jakie posiadasz. Wiele modeli posiada specjalne pokrętła, za pomocą których ustawisz interesujące Cię parametry. Być może niezbędne będzie do tego użycie śrubokrętu, jednak nie powinno sprawić Ci to problemu. Warto wspomnieć, że taki sam schemat działania obowiązuje zarówno w przypadku lamp z wbudowanym czujnikiem ruchu, jak i dwóch samodzielnych urządzeń.

Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu — jak ustawić?

Jak już wspomnieliśmy, lampy z czujnikami ruchu sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Warto jednak pamiętać, żeby w przypadku ustawiania oświetlenia zewnętrznego wziąć pod uwagę zasięg czujnika ruchu, a w razie potrzeby rozplanować więcej punktów świetlnych. Dzięki temu oświetlenie nie będzie uruchamiać się w przypadku kiedy Twój dom zlokalizowany jest tuż przy ulicy czy w niewielkiej odległości od sąsiedniej działki. Realny wpływ na zmniejszenie rachunków ma również czas, przez jaki lampy mają być zapalone po wykryciu ruchu. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na mocniejsze oświetlenie bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Nasz sklep z lampami oferuje szeroki wybór zarówno gotowych lamp z czujnikami ruchu, jak i urządzeń, które można ze sobą skonfigurować, tak, aby reagowały na ruch w pomieszczeniu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować sprawdzone rozwiązania, które wyróżniają się wysoką jakością, estetycznym wyglądem i praktycznością. W ofercie lampa-lampy znajdziesz także lampy wiszące czy żyrandole.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *