Kinkiety ogrodowe

Kinkiety ogrodowe to jedne z najpopularniejszych i najbardziej użytecznych opraw zewnętrznych, posiadających szerokie zastosowania i mogących spełniać wiele funkcji. Podstawowym celem kinkietów ogrodowych jest oświetlenie okolicy bezpośrednio przy budynku, rozświetlenie drogi do domu, czy garażu oraz rzucenie blasku na fasadę budynku, dające poczucie bezpieczeństwa. Wiele kinkietów stylizowanych jest na starodawne latarnie ścienne, które zdobiły ówczesne kamienice.

Oprócz walorów oświetleniowych główną zaletą kinkietów ogrodowych jest wątek dekoracyjny. Nowoczesne lampy, często przyjmują kubistyczne formy, a rzucane przez nie światło przybiera różne formy, niekiedy są to delikatne słupki światła, niekiedy rozproszone na całej ścianie, innym razem mocne światło padające do góry i w dół. Kolorystyka kinkietów ogrodowych jest raczej stonowana, dominują pastelowe kolory, mogące doskonale wkomponować się w otaczający krajobraz.

Niektórzy z producentów oprócz standardowych kinkietów ogrodowych, projektują również lampy w wersjach z czujnikami ruchu, co jest bardzo praktyczną zaletą pozwalając zaoszczędzić energię elektryczną, a także zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

Kinkiety ogrodowe Jest 338 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 338 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 338 elementów